Daugelis į konfliktus šeimoje žvelgia neigiamai. Tai sudėtinga tema, o ir malonumo iš to maža. Deja, santykių aiškinimasis ir ginčytini klausimai yra neišvengiami. Ir vis dėlto, jeigu pykstatės „teisingai“, galite iš to gauti naudos ir sustiprinti santykius.
Taigi, kokie yra partnerių barnių pranašumai.
Po kivirčo palengvės
Jei barnio metu jums pavyko išreikšti savo emocijas, po to bus daug lengviau. Įtampa, kurią sukelia užgniaužti jausmai, išnyks. Idealiu atveju geriau apskritai nelaukti, kol įvyks sprogimas, kad paskui jausmus tekstų išlieti barnio pavidalu. Kivirčai neturi tapti susikaupusių jausmų utilizavimo taisykle. Tačiau jeigu leisite sau karts nuo karto išlieti emocijas, tai gali būti naudinga.
Tapsite geresni
Kivirčo procese savijauta, žinoma, yra šlykšti. Tačiau tuo pat metu galite pastebėti savo silpnybes, tai, kas jus skaudina, ir tai ištaisyti. Šį procesą galima palyginti su treniruotėmis salėje – sunku, reikia pastangų, bet dėl to tampi stipresnis ir geresnis.
Suprasite, kad esate viso labo tik žmogus
Galite būti pavargę, prastos nuotaikos, dėl ko nors nusiminę, ir tai normalu. Taip pat ir santykiai gali būti neidealūs. Maža to – jie ir negali būti idealūs.
Atminkite, kad konflikte dalyvauja ne mūsų suaugusios asmenybės dalys, o tos, kurios susijusios su vaikyste. Jos nėra logiškos, jos labai pažeidžiamos. Todėl kivirčo metu pravartu prisiminti, kad turite reikalų su vidiniu vaiku – savu ir partnerio.
Partneriui tapsite aiškesni ir suprantamesni
Labai dažnai partneris gali net nesuvokti, kad kokia nors tema, jo žodžiai ar veiksmai jus skaudina ar žeidžia. Nes žmonės nemoka skaityti minčių.
Kad situacija nepasiektų sprogimo stadijos ir ginčo įkarštyje rėkte neišrėktumėte savo pretenzijų, galima išmokti mintis perteikti kitaip. Svarbiausia taisyklė –nesisvaidyti pretenzijomis, nekaltinti, o kalbėti tik apie savo jausmus.
Palyginkite: „Aš pavargau nuo tavo nesibaigiančių žvejybų“ ir „Aš labai liūdžiu, kai savaitgaliais tenka likti vienai. Norėčiau praleisti daugiau laiko su tavimi“.
Santykiuose bus daugiau pasitikėjimo
Puiku, jei konflikto metu kalbėsite atvirai, išreikšite savo emocijas. Jei tuo pat metu gerbsite ribas, nekritikuosite ir nekaltinsite partnerio, pereidami į asmeniškumus, tai tik sustiprins santykius.
Tada vėlesni santykių aiškinimaisi nebebus tokie baisūs. Neatidėliosite rimtų pokalbių, nes labiau pasitikėsite savo partneriu ir savimi. Sužinosite, kad galite susidoroti su galimais nesusipratimais.
Santykiuose bus daugiau artumo
Konflikto metu partneriai dažniausiai vienas apie kitą gauna daugiau informacijos. Kas ko nori, kam kas svarbu, kam ir ko reikia, kad jaustųsi komfortiškiau.
Už formalios priežasties, dėl kurios įsiplieskė kivirčas, gali slypėti visiškai kiti motyvai. Konfliktas padės atrasti tikrąją nesutarimų priežastį ir ją išspręsti. Ateityje tai leis drąsiau kalbėti apie tai, kas nepatinka, nes kils pojūtis, kad šiuose santykiuose tai įmanoma ir normalu.
Suprasite, kad jūsų partneris yra atskiras žmogus
Kai esame įsimylėję, mums atrodo, kad esame dvi vienos visumos pusės. Konfliktai leidžia sugriauti šią iliuziją, pamatyti partnerių skirtumus ir atskirumą. Jei išmoksite juos pastebėti, priimti ir gerbti, santykiai taps kur kas darnesni.
Konfliktus galima traktuoti ne kaip kažką siaubingai blogo ir neištaisomo, o kaip galimybę sustiprinti santykius ir tapti geresniais.
Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/kam-reikalingi-konfliktai-porose/
Palikti komentarą