Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos

KAIP IŠSIRINKTI ŽAISLUS?

Šie patarimai ypač aktualūs įvairių švenčių ir gitmadieniu laikotarpiu, nes vaikams juk dažniausiai ir dovanojami žaislai.

Pirmiausia ieškokite ženklo CE, kuris reiškia, kad žaislas sertifikuotas ir atitinka Europos Sąjungos reikalavimus žaislams. Taip pat atkreipkite dėmesį, kokio amžiaus vaikui žaislas tinkamas – žaislams, skirtiems vaikams iki 3 metų yra keliami daug griežtesni reikalavimai. Svarbu ne tik tai, kad žaislas neturėtų smulkių detalių, bet būtų tvirtas ir nesulūžtų vien užlipus, bet ir žaislo cheminė sudėtis.

Neretai parduotuvėje galima rasti žaislą, atrodytų, tinkantį kūdikiui (pavyzdžiui, kramtuką), tačiau atidžiau panagrinėjus pakuotę galima pamatyti, kad žaislas neskirtas vaikams iki 3 metų, nors atrodo labai tvirtas, neturintis smulkių detalių ir pan. Kodėl? Todėl, kad jo sudėtyje yra draudžiamų naudoti cheminių medžiagų.

Saugiausia pirkti kuo natūralesnių medžiagų žaislus, būtent jie yra sveikesni jūsų mažyliui, estetiškai patrauklesni bei ne tokie kenksmingi gamtai. Dažniausios natūralios medžiagos, naudojamos žaislų gamybai: medis, linas, vilna, kartonas.

Perkant plastikinį žaislą, reikėtų ieškoti tokių, kuriuose nėra pavojingų cheminių medžiagų, tik, deja, ant pakuotės tokios informacijos dažniausiai nerasite. Bet jei praplėšus pakuotę jaučiamas nemalonus plastiko kvapas, patariama tokių žaislų nenaudoti vaikams bent iki trejų metų.

Pirkite mažiau, bet kokybiškesnių, tvirtesnių žaislų. Atkreipkite dėmesį į žaislo garantiją (pagal Lietuvos Respublikos įstatymus žaislams galioja dvejų metų garantija), turite teisę jos reikalauti iš kiekvieno pardavėjo. Žinoma, garantija netaikoma techniniams pažeidimams panaudojus žaislą.

Visuomet galvokite apie žaislo naudą vaikui. Automatizuoti žaislai, dar vadinami „vieno mygtuko paspaudimo žaislais“, naudos vaikui duoda mažai, yra įrodyta, kad tokie žaislai gadina įgimtą vaiko klausą, mažina estetinį pajautimą, neskatina vaiko mąstyti, tik atlikti techninį, automatizuotą veiksmą.

Taip pat nepamirškite, kad žaislas turi atitikti vaiko raidą. Tas, kas tinka dvimečiui, netiks ką tik gimusiam kūdikiui ar penkiamečiui. Žinoma, kiekvieno vaiko raida yra individuali, o geriausiai vaiko gabumus ir galimybes žino tėvai.

Bent kartą per metus atrinkite nenaudojamus žaislus ir juos padovanokite tiems, kam jų labiau reikia. Kalėdų laikotarpis tam itin tinkamas, atiduodami senus žaislus ne tik atlaisvinsite vietą naujiems, bet ir suteiksite kitiems daug džiaugsmo. Ieškančių labdaros visuomet yra labai daug, o jei nerandate, kreipkitės į labdaros organizacijas.

Bent keturis kartus per metus žaislus atrinkite – dalį paslėpkite ir ištraukite senų. Žinoma, iš vaiko nereikėtų paimti jo itin mėgstamų žaislų, tokie turėtų būti vaikui pasiekiami nuolatos. Net ir barškutis kūdikiui, kurį laiką pabuvęs sandėliuke, keturmečiui gali būti fantastiškas muzikos instrumentas.

Stenkitės nepirkti vaikui žaislų be progos. Tegul tai tampa dovana, o ne kasdiene preke. Geriau kasdien padovanokite vaikui dėmesio, meilės ir šilumos, o ne bandykite savo rūpestį išreikšti nuolatos pirkdami naujus daiktus. Beje, atsiminkite, kad daugybę žaislų galite pasigaminti namuose, ir jų gamybai dažniausiai nereikia nei daug laiko, nei lėšų. Prie tėvelių gamybos žaislų vaikas dažnai labiau prisiriša emociškai nei prie pirktinių, ypač jei gamybos procese galėjo dalyvauti ir mažylis.

Parengė Simona Kupetienė

Informacijos šaltinis: Bernardinai.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.