Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Itin jautrus vaikas

Elaine N. Aron „Itin jautrus vaikas. Kaip padėti mūsų vaikams gyvuoti, kai pasaulis juos stelbia“ (2017)
Išleido: Sofoklis
Vertė: Edmundas Juškevičius
Puslapiai: 416

Itin didelis jautrumas būdingas 15–20 proc. vaikų. Jie, regis, pastebi menkiausią maisto skonio ar temperatūros pasikeitimą, krūpčioja nuo triukšmo ir ima verkti, vos į akis tvyksteli ryški šviesa. Juos lengva įskaudinti, jie dažniau nerimauja, ilgiau pasvarsto prieš veikdami, skaudžiai išgyvena dėl neteisybės, žiaurumo ir neatsakingumo. Kai šią savybę suvokiame kaip jautrumą, galima apie ją kalbėti tiksliau, įžvelgti daugybę jos privalumų, o svarbiausia – kompetentingiau ugdyti jautrius vaikus.

Knygos autorė psichologė tyrėja ir klinikinės psichologijos specialistė Elaine N. Aron taip pat yra itin jautrus asmuo ir tokio asmens motina. Nuo to laiko, kai pradėjo tyrinėti itin didelį jautrumą, ji apklausė tūkstančius jautrių suaugusiųjų, tėvų bei vaikų. Elaine N. Aron padės suprasti, kaip auginti savo itin jautrius vaikus. Jei tėvai ir mokytojai išmokys juos save mylėti ir vertinti, ugdyti savitą požiūrį ir efektyviai bendrauti, labai palengvins jų gyvenimą šiuolaikiniame pasaulyje.

Knygoje taip pat aptariama:
• Kaip suprasti ir nustatyti, kad jūsų vaikas yra itin jautrus.
• Kaip įveikti itin jautraus vaiko auginimo iššūkius kiekvienu amžiaus tarpsniu.
• Kaip taikyti keturis laimingo itin jautraus vaiko ugdymo principus.
• Kaip padėti savo vaikui gerai jaustis už namų ribų.

Ar Jūs auginate jautrų vaiką? O gal pats toks buvote? Kas yra jautrumas ir kaip su juo gyventi, pasakoja praktiška ir išmintinga psichologės – mokslininkės ir praktikės Elaine N. Aron knyga.

Įgimtą nervų sistemos jautrumą, dėl kurio žmogus būna labai dėmesingas tiek fiziniams, tiek psichologiniams aplinkos aspektams ir jų pokyčiams, paveldi apie 15 proc. žmonių. Ši savybė turi didelės įtakos tam, kaip mes augame, bręstame, kaip jaučiamės pasaulyje.

Knyga padės kuriant geresnius santykius su savimi ir savo vaikais, išmokys džiaugtis tomis savybėmis, kurias gauname kaip likimo iššūkį ir dovaną.

Informacijos šaltinis: psichika.eu

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.