Naujausias tyrimas, publikuotas žurnale „Pediatrija“ (angl. „Pediatrics“), apklausė 3 297 mamas, iš kurių 77,3 proc. teigė, kad dažniausiai, tačiau ne visada savo vaikus guldo miegoti ant nugaros.
Pediatrijos profesorė dr. Eve Colson teigia, jog šis tyrimas atskleidė kai ką netikėto: yra didžiulis skirtumas tarp to, ką tėvai ketina daryti, ir ką jie iš tiesų daro. Dalis apklaustų mamų ketino migdyti kūdikius ant nugaros, tačiau ne visuomet taip elgėsi.
Tuo tarpu mamos, kurios manė, kad ne jos turi nuspręsti, kokia poza miega jų vaikas, tris kartus dažniau vaikus migdė paguldytus ant pilvo.
Dvi pagrindinės priežastys, kodėl dalis mamų neguldo vaikų ant nugaros, yra baimė, kad kūdikis užsprings, bei įsitikinimas, kad tokia miego poza nėra tokia patogi kaip miegas gulint ant pilvo.
Pediatrės dr. Robin Jacobson teigimu, tai dažniausiai lemia informacijos ar išsilavinimo stoka bei šeimos narių įtaka. Šis tyrimas atskleidė ir tam tikrų rasinių skirtumų: afroamerikietės mamos rečiausiai savo vaikus guldo taip, kaip rekomenduoja sveikatos specialistai.
JAV 2015 m. buvo užfiksuota 3 700 staigių netikėtų naujagimių mirčių atvejų, iš kurių 1 600 priskiriami staigios kūdikių mirties sindromui, 1 200 – mirtims be paaiškinamos priežasties, o 900 kūdikių mirė dėl netyčinio uždusimo ar pasismaugimo miego metu.
Kaip išvengti staigios kūdikių mirties
Naujausios Amerikos pediatrijos akademijos gairės rekomenduoja tėvams miegoti su vaikais viename kambaryje, tačiau ne vienoje lovoje, iki kol vaikui sueis bent 6 mėnesiai.
Kūdikiai turėtų miegoti ant nugaros ant kieto paviršiaus be pagalvių ar pledų, siekiant apsaugoti vaiką nuo uždusimo ar perkaitimo. Vaikų negalima migdyti ant sofų ar fotelių.
Daniella Emanuel | CNN
Nuoyrauka: Miegantis kūdikis (© Unsplash.com)
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą