Jeigu vaikas rodo kaprizus parduotuvėje, skriaudžia mažesnę sesutę ar atsisako susitvarkyti žaislus, nereikia jo bausti. Mamos ir tėčio priekaištų vaikas tikrai nesupras ir netgi tai priims kaip iššūkį. Geriau reikėtų pabandyti spręsti iškilusias problemas pasitelkiant šiuos 8 alternatyvius būdus. Jie bus efektyvesni nei draudimai ar bausmės.
Aiškinkite
Visada reikia kalbėti su vaiku. Jeigu jis pripiešė ant sienos būtinai reikia paaiškinti jam, kad taip daryti negalima ir paprašyti piešti tik ant popieriaus lapo.
Įsižeiskite
Jeigu mažylis reikalauja nupirkti penktą šokoladuką parduotuvėje, liūdnu balsu pasakykite: ,,Aš galiu tau jį nupirkti, bet tada man neliks pinigų nusipirkti sau maisto. Tu gi nenori, kad mama liktų alkana?“
Leiskite ,,susprogti“ emocijoms
Kai vaikas skriaudžia mažesnį broliuką ar sesutę, tuo jis išreiškia pavydą ir pyktį. Paaiškinkite mažyliui, kad savo veiksmais jis suteikia skausmą kitiems ir pasistenkite sudaryti sąlygas, kad jis galėtų šiuos jausmus išlieti būdamas šalia negyvų daiktų.
Numatykite konfliktines situacijas
Jeigu mažylis jau kelintą kartą įsisuko į virtuvinę spintelę, tai geriausia būtų įtaisyti užraktą, taip užbėgant už akių mažojo išdaigininko pasikartojantiems nuotykiams.
Siūlykite alternatyvą
Vaikas nori statyti pilį iš lego kaladėlių virtuvėje? Nedrauskite to daryti, tik pasiūlykite jam tai daryti kambaryje.
Pasakokite apie savo norus
Vaikui paprastai ir suprantamai paaiškinkite, kaip jūs norite, kad jis elgtųsi. Tegul vaikas žino, kokie jo veiksmai jus skaudins, o kokie – džiugins.
Nusileiskite
Kartais (nedažnai, kad neišlepintumėte), galima nusileisti mažyliui. Leisti vieną kartą nesusitvarkyti žaislus, parodyti truputį kaprizų parduotuvėje, pažiūrėti kelis filmukus iš eilės.
Rodykite
Kartais negalima remtis tik žodžiais. Pavyzdžiui, jei vaikas tempia šunelį už uodegos, parodykite jam, kaip reikia teisingai elgtis su augintiniu. Paglostykite gyvūnėlį ir pasiūlykite vaikui padaryti taip pat.
Palikti komentarą