Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Atleiskite, bet tai nėra prieraišioji tėvystė!

Prieraišioji tėvystė yra vienas iš populiaresnių terminų, sklandančių šių dienų internete. Ji remiasi esminiais saugaus prieraišumo teorijos veiksniais: „jautrumu vaiko poreikiams“, „nuolatiniu ir jautriu atsaku“, „fiziniu ir emociniu buvimu šalia“. Tačiau daugeliu atvejų šis auklėjimo principas būna suprantamas klaidingai, o tuomet jau tėveliai tampa vaikų emocijų „įkaitais“.

Klaida Nr. 1: prieraišiojoje tėvystėje visi turi būti laimingi.

Būti gerais tėvais tikrai nėra lengva ir paprasta. Daugelis sutiks, kad tapus tėvais patyrė pačius didžiausius gyvenimo išbandymus, o tėvystę prilygintų sunkiam ir 24 valandas per parą trunkančiam darbui.

Tėvai turi nustatyti savo vaikams aiškias elgesio ribas, net jei jos vaikams ir nepatiktų.

Tėvai turi kalbėtis ir analizuoti susiklosčiusias situacijas su savo atžalomis, o ne tik drausminti ir bausti juos.

Teigiamas auklėjimas nereiškia, kad santykiai tarp vaikų ir tėvų visuomet būna idealūs. Vienas iš aštuonių prieraišiosios tėvystės teiginių: vaiką auklėkite pozityviai ir draugiškai. Jam nusižengus, ieškokite jo poelgio priežasties ir kalbėkite su savo vaiku.

Klaida Nr. 2: prieraišiojoje tėvystėje tinkamas tik teigiamas tėvų elgesys.

Parodykite tėvus, kurie nuo tos akimirkos, kai išvydo savo mažylį, nepadarė nė vienos auklėjimo ar priežiūros klaidos. Tobulų tėvų nebūna! Net ir patys tobuliausi kartkartėmis klysta.

Klaidinga manyti, kad tėvai, auklėdami savo vaikus, negali klysti. Gali, ir net turi. Šeimoje natūralu, kad klystama. Dar natūraliau turėtų būti – noras tas klaidas taisyti bei puoselėti savo ir vaikų tarpusavio santykius. Pozityviai auklėjami vaikai išmoksta jausti tėvų rūpestį ir pagarbą, nuolatinį palaikymą, jie įpranta elgtis sąžiningai, mokosi ne tik iš savo, bet ir iš savo tėvų klaidų.

Tik tapę tėvais susimąstome, kokių savo tėvų klaidų nenorime kartoti.

Klaida Nr. 3: prieraišiosios tėvystės principai yra tinkami visoms šeimoms be išimties.

Teigiamas auklėjimas yra aprašomas, tačiau kaip ir bet kokios taisyklės, visuomet turi savų išimčių. Kiekviena šeima turi rasti jiems tinkamiausius principus.

Prieraišiosios tėvystės auklėjimas gali būti efektyvus ir veiksmingas ne vienoje šeimoje, tačiau skirtingai įgyvendinamas skirtinguose namuose. Būtina reaguoti į individualius skirtumus tarp vaikų, tėvų, juos supančios aplinkos ir net geografinės padėties. Skirtingoms šeimoms būtinos ir skirtingos taisyklės ar net toleruotinos ribos.

Prieraišioji tėvystė daugelio tėvų suprantama kaip besąlygiškas noras tenkinti vaikų poreikius ir daryti viską, kad jie jaustųsi saugūs ir laimingi. Atleiskite, Tėveliai, bet tai tikrai nėra prieraišioji tėvystė!

Informacijos šaltinis: notjustcute.com

smallvaikodiena1-300x54-300x54-300x541-300x54

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

  1. KALĖDINIAI RENGINIAI IR SPEKTAKLIAI ŠEIMOMS

  2. KALĖDINĖS DOVANOS DARŽELIUOSE/MOKYKLOSE! POPULIARIAUSIOS IDĖJOS TĖVELIAMS, KĄ DOVANOTI VAIKŲ GRUPĖMS

  3. AKCIJOS/NUOLAIDOS/GERIAUSI PASIŪLYMAI Kalėdinės dovanos 2016

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.