Oksitocinas, kartais dar vadinamas „apkabinimo hormonu“, stiprina empatiją ir motyvaciją rūpintis vaiku. Šis hormonas gaminasi, kai mama maitina kūdikį krūtimi ir myluoja jį, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad oksitocinas išsiskiria ir tėčių organizme, kuomet šie glaudžia kūdikį ir žaidžia su juo.
Emory universiteto Gruzijoje atliktas tyrimas kelia prielaidą, jog oksitocinas gali padėti tėvams, kuriems sunku užmegzti ryšį su savo vaikais, rašo Dalymail.co.uk. Tokiems tėvams jis galėtų būti duodamas dirbtinai, paprasto nosies purškalo pavidalu.
Tyrimas, publikuotas žurnale „Hormones and Behaviour medical journal“, skelbia, jog net 30 tūkst. britų tėvų po vaiko gimimo kenčia nuo depresijos. Viena šio reiškinio priežasčių – nesugebėjimas užmegzti artimo ryšio su savo vaiku.
Šis tyrimas parodė, kad ne tik mamos, bet ir tėčiai patiria hormoninių pokyčių po vaiko gimimo. Ne visiems vienodai gerai sekasi rūpintis savo vaiku ir užmegzti artimą ryšį su juo, todėl svarbu suprasti, kokie neurobiologiniai ir neuroniniai mechanizmai lemia šiuos skirtumus, teigia tyrimo autorius Jamesas Rillingas.
Paaiškėjo, kad tėčiai, kuriems tyrimo metu buvo duota dirbtinio oksitocino, į savo vaikų nuotraukas reagavo kur kas emocingiau. Smegenų skenavimas taip pat parodė, jog šių vyrų nervinis aktyvumas bei smegenų dalių, susijusių su atlygiu ir empatija, aktyvumas buvo stipresnis.
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą