Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kaip vaikui paaiškinti apie grėsmes, slypinčias internete?

Europos tyrimų tinklo „EU Kids Online“ duomenimis daugiau nei 92 proc. nepilnamečių Lietuvoje kasdien leidžia laiką internete, o net 37 proc. jų jau yra tiesiogiai susidūrę su grėsmėmis internete.

Virtualioje erdvėje netrūksta bandymų išvilioti pinigus, įtartinų naujų draugų ir net nusikaltėlių, o tėvai dažnu atveju susiduria su problema, kaip suprantamu būdu šias grėsmes perteikti savo atžaloms. Specialistai pataria, kaip paprastai paaiškinti internete slypinčias grėsmes, bei kada verta tai daryti.

Akcentuoja pokalbio svarbą

Psichologė Sonata Vizgaudienė sako, kad saugaus elgesio internete vaikus mokyti reikia pradėti nuo tada, kai savarankiškai pradeda juo naudotis.

Be priežiūros naršantis vaikas gali aptikti informacijos, kurios dar negebės suprasti, todėl būtina pasirūpinti programomis, galinčiomis apsaugoti vaiką nuo nereikalingo turinio, o taip pat kartais patikrinti, ką jis veikia internete.

„Svarbu su vaiku kalbėtis, žinoti, kokius žaidimus jis žaidžia bei kokias programėles naudoja, kokius socialinius tinklus stebi.

Turbūt nors kartą tėvams teko pastebėti, kad vaikas internete atranda šį tą nepriimtino, neatitinkančio šeimos vertybių. Tokiu atveju būtina aptarti, ką galima žiūrėti, ko ne ir paaiškinti, kodėl“, – sako S. Vizgaudienė.

Psichoterapeutė pataria su vaiku kalbėtis draugiškai ir norėti bendradarbiauti – paaiškinti, kad nenorima vaiko spausti, versti ar bausti.

Vaikas turi jausti, kad papasakojęs tėvams apie kokį negerą poelgį ar neįprastą atradimą internete, iš karto nebus nuteistas ir nubaustas. Bus bandoma suprasti to elgesio priežastis ir rasti būdų to išvengti vėliau.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.