Priešingai negu mamos, tėčiai ekrane – ne pati populiariausia tema. Net ir patekus į kino ar televizijos ekranus, juose tėčiai dažniausiai augina dukteris, o filmų apie tėvų – sūnų santykius vis dar vienetai. Karščiams svilinant lauke, pristatome keletą filmų apie sūnus ir šauniuosius jų tėčius, kuriais galėsite mėgautis kartu!
Neišsakyti žodžiai ir tėvui dedikuota daina filme „Galiu tik įsivaizduoti“
Remiantis tikra istorija sukurtas filmas „Galiu tik įsivaizduoti“ (angl. „I Can Only Imagine“, 2018), kuriuo galės mėgautis ir „TV1000 Premium” kanalo žiūrovai, nušviečia krikščioniškos roko grupės MercyMe solisto Bart Millard gyvenimą ir garsiausią jo karjeros kūrinį, dainą „I Can Only Imagine“, bei nagrinėja tėvo netekties, komplikuotų šeimos santykių ir sunkios paauglystės temas.
Pagrindinis filmo veikėjas Bartas (akt. J. Michael Finley) – vienišo tėvo (akt. Dennis Quaid) auginamas sūnus. Vienas kitą mylintys vyrai nesutaria nei vienu gyvenimo klausimu – jų kasdienybę skalauja nesibaigiančios rietenos, barniai, trankomos durys ir negalėjimas suprasti vienas kito. Sulaukus pilnametystės, Barto tėvas miršta, o skausmo prislėgtas muzikalus vaikinas leidžiasi į kelionę, kurioje suburia grupę. Tapęs muzikantu, vyras pradeda rašyti garsiausią savo karjeros kūrinį – tėvui skirtą dainą „I Can Only Imagine“, į kurią sudeda jausmus, žodžius ir emocijas, taip ir nespėtus ištarti per anksti išėjusiam tėvui.
Amerikietiškos svajonės trokštantis Will Smith filme „Ieškantys laimės“
Režisieriaus Gabriele Muccino Oskarui nominuotas filmas „Ieškantys laimės“ (angl. „The Pursuit of Happyness“, 2006) sukurtas remiantis tikra istorija. Filmo epicentre – vienišas tėvas (akt. Will Smith). Iškeldintas iš namų, slegiamas skolų, nesėkmių ir bedarbystės, drauge su mažamečiu sūnumi (akt. Jaden Smith) vyras siekia pakilti iš dugno, tad leidžiasi į amerikietiškos svajonės paieškas. Kasdien kovodamas vardan išgyvenimo, vyras sūnui skiepija drąsą svajoti, optimizmą, tikėjimą savimi ir pavydėtiną atsparumą gyvenimo smūgiams.
„Ieškantys laimės“ aktoriui W. Smith leido pabėgti nuo kietuolio blogiukų tramdytojo etiketės ir pradėti karjerą jautriose dramose. Jautrų ir įkvepiantį filmą, kuriame aktorius vaidino drauge su savo tikru sūnumi Jaden Smith, šiltai priėmė tiek žiūrovai, tiek kino kritikai. Psichologai ir pedagogai tikino, jog jis – puiki edukacinė priemonė, kurioje tėvas sūnų auklėja ne pamokslais, o gyvu savo paties pavyzdžiu, įkvėpdamas vaikui drąsos siekti savo tikslų.
Skyrybų ir vaiko dalybų drama filme „Kramer prieš Kramerį“
1979-aisiais pasirodęs režisieriaus Robert Benton filmas „Kramer prieš Kramerį“ (angl. „Kramer vs Kramer“) laikomas klasikine skyrybų ir vaikų dalybų drama, kai kurių psichologų rekomenduojama žiūrėti išgyvenant tai asmeniniame gyvenime. Penkis Oskarus pagrindinėse kategorijose iškovojęs filmas legendinei aktorei Meryl Streep padovanojo pirmąją iš trijų moters turimų statulėlių.
Anot filmo siužeto, Tedas Krameris (akt. Dustin Hoffman) – sėkmingas, visa galva į darbus paniręs dizaineris. Paliktas žmonos, vyras vienas augina šešiametį sūnų, apie kurį suvokia nieko nežinantis! Kartu praleisdami vis daugiau laiko, tėvas ir sūnus suartėja ir imasi drauge pažinti pasaulį, tačiau judviejų ramybę sudrumsčia ant namų slenksčio išdygusi buvusi Tedo sutuoktinė. Ponia Kramer (akt. Meryl Streep) pareiškia ketinanti iš Tedo atimti sūnų, vardan kurio vyras pasiryžęs stoti į žūtbūtinę kovą!
Žaidimas dėl tanko Roberto Benigni tragikomedijoje „Gyvenimas yra nuostabus“
Italų aktoriaus ir režisieriaus Roberto Benigni tragikomedija „Gyvenimas yra gražus“ (angl. „Life is beautiful“, 1997) pasakoja apie koncentracijos stovykloje atsidūrusius tėvą ir sūnų. Siekdamas padrąsinti vaiką, optimizmu ir išmone visuomet garsėjęs tėvas įtikina jį, jog visa tai tėra linksmas žaidimas, kurio pagrindinis prizas – tankas. Norint laimėti tereikia laikytis keleto taisyklių – nevaikščioti kur negalima, neinkšti, neprašyti maisto, neverkti. Žiaurioje, smurto, nepritekliaus ir baimės pripildytoje vietoje, vos per žingsnį nuo mirties esantis tėvas iš paskutiniųjų stengiasi apsaugoti sūnų, gelbėdamas judviejų gyvybes bei ugdydamas jo emocinį intelektą ir atsparumą gyvenimo žiaurumui.
Tris Oskarus iškovojęs filmas „Gyvenimas yra gražus“ laikomas tėvo ir sūnaus santykius nušviečiančia kino klasika, daugelio vadinama šedevru. Tai – garsiausias Roberto Benigni filmas, kuriame vyras atliko pagrindinį vaidmenį bei vienas optimistiškiausių filmų kino istorijoje, gebantis sugraudinti net ir kiečiausias sielas.
Carleone šeimos slėpiniai kriminalinėje dramoje „Krikštatėvis“
Kultine tapusi režisieriaus Francis Ford Coppola kriminalinė drama „Krikštatėvis“ (angl. „The Godfather“, 1972) žiūrovą supažindina su Carleone šeima. Mafijos klaną valdantis Don Vito (akt. Marlon Brando) mylimiausią savo sūnų Michaelį (akt. Al Pacino) ruošia tapsmui šeimos galva. Kino ekrane nerūpestingas jaunuolis, padedamas autoritetu laikomo tėvo ir sekdamas jo pėdomis, virsta drąsiu, ryžtingu ir viską apskaičiuojančiu mafijos bosu.
Trimis Oskarais apdovanotas pirmasis „Krikštatėvio“ serijos filmas į populiarumo viršūnes kine sugrąžino mafijos temą, akcentavo šeimos vertybes bei narstė tėvo ir sūnaus santykius. Drauge su R. Benigni filmu „Gyvenimas yra gražus“, „Krikštatėvio“ filmų serija patenka į geriausių visų laikų filmų 100-tuką, tad švęsti Tėvo dieną žiūrint pripažintus filmus – puiki idėja.
Zilvaras Zinkevicius
Informacijos šaltinis: ve.lt
Palikti komentarą