Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kaip nesugadinti vaikui ateities

Prisimink, kiek kartų esi įsižeidęs ant savo tėvų, kai buvai mažas. Ar įsižeidi ant jų ir dabar? Vaiko nuoskaudos būna stipriausios, nes tėvai – pirmieji žmonės, iš kurių mes mokomės. O jeigu tėvai daro klaidas ugdydami vaiką, tai gali turėti įtakos jo tolimesniame gyvenime.

Tėvų poveikis vaikui

Tėvai stipriai psichologiškai veikia mus. Mamos ir tėvo emocionalus ryšys labai stiprus, tėvų auklėjimo metodai palieka ryškų pėdsaką vaiko gyvenime. O pedagoginė nekompetencija turi rimtas bei nemalonias pasekmes ir suformuoja, deja, ne geriausią vaiko charakterį.

Pakalbėsime apie 10 vaikų auklėjimo klaidų, kurias dažniausiai daro tėvai. Žinodami šias klaidas, galėsite išsiaiškinti, ką darote ne taip. Tikimės, kad tai padės sutarti su savo vaiku ir auklėti jį teisingai, nežalojant vaiko psichikos.

  1. Supergloba

Pats ryškiausias požymis to, kad ateityje toks vaikas taps nevaldomu. Vaikai, kuriems vaikystėje nebuvo leidžiama nei žingsnelio žengti savarankiškai, tapę pilnamečiais, išbandys visus ,,sunkiuosius“ žingsnius.

  1. Laiko stoka

Jeigu tu karjeristas ir šeimai neturi laiko, tai geriau jos ir nekurti. Harmoningai derinti šeimą ir karjerą pavyksta ne visiems, o vaikams reikia pastovaus dėmesio. Pasistenk po darbo bent pusvalandį savo laiko skirti vaikui, paklausk, kaip jam sekasi, kaip praėjo diena.

  1. Vaikai – geriausi draugai

Jeigu tu ir turi daug problemų, tai negali būti priežastimi, kad tavo vaikas neturi vaikystės. Vietoj to, kad pasakotum jam, kaip tau sunku darbe, pažaisk su vaiku, paklausk, kaip jam sekasi, ką tavo vaikas veikė, ką naujo sužinojo šiandien. O jeigu labai norisi kažkam pasipasakoti, bet nėra kam – įsigyk katę. Šiems pūkuotukams galima atverti širdį ir jie tavęs nenuteis.

  1. Bausmės matant kitiems

Geri tėvai niekada nebara savo vaikų matant kitiems. Maža to, kad tai ir reginys nemalonus, bet ir gali palikti žymę vaiko pichikoje. Vaikas tai prisimena visą likusį savo gyvenimą.

  1. Piniginė kompensacija

Jeigu tu labai užsiėmęs ir beveik nesimatai su savo vaiku, pinigai nepadės užsitikrinti meilę ir pasitikėjimą. Kiek tu bedovanotum dovanų vaikui, jis visą gyvenimą prisimins, kad tu neskyrei jam laiko.

  1. Pavėluotas auklėjimas

Dažnai jauni tėvai neskiria jokio dėmesio vaiko ugdymui, todėl kad nežino, kaip jį ugdyti. O po daugelio metų supranta ir pradeda duoti pamokymus, bet tai jau niekam naudos neduoda. Geriau savo laiku reikia pasidomėti, kaip tai daryti.

  1. Žalingi įpročiai

Visi jų turime, bet, kai namuose yra vaikas, jis viską mato ir sugeria, kaip kempinėlė, kaip tu besislėptum nuo jo su cigarete rankoje. Jei nori užauginti žmogų ir didžiuotis juo, pirmiausia tau reikės padirbėti su savimi. Išeik dažniau pasivaikščioti su sūnumi, pažaisk su juo futbolą, išmokyk daryti prisitraukimus.

  1. Santykių aiškinimasis girdint vaikui

Kai mes augame, mūsų prisiminimai formuoja ateitį. Jeigu tėvai visą laiką pykstasi girdint vaikui, tai yra didelė tikimybė, kad jis taps uždaras, pažeidžiamas. O kai užaugs, elgsis taip pat, kaip ir tėtis su mama.

  1. Agresija

Nors ir labai ,,užkniso“ tave darbe, nebandyk ,,išsikrauti“ ant vaiko. Nors tai labai sunkus uždavinys, bet vaikas nesupras, kad tu tik pavargai.

  1. Tuščiažodžiavimas

Jeigu tu kažką pažadėjai vaikui ir pamiršai, žinok, kad mažylis tikrai to nepamiršo. Jei tušti pažadai dažnai kartosis, vaikas įsimins, kad jumis negalima pasitikėti ir gali ateityje kopijuoti tokio elgesio modelį.

Būti tėvais – pats sunkiausias darbas, nėra išeiginių dienų. Nėra tokių tėvų, kurie neklysta, bet visada galima klaidas taisyti, reikia tik panorėti.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.