Krizė šeimoje – kaip laivas, užplaukęs ant rifų. Tarpusavio nesupratimas, sudužusios viltys. Kaip išgelbėti tai, ką dar vakar laikėte viso gyvenimo prasme?
Pirmas dalykas – prieš tai, kai du visiškai skirtingi žmonės pradės kartu gyventi, jiems reikėtų viską aptarti. Kiek ir kada planuojate vaikų, ar dirbs žmona, o gal visiškai pasišvęs namams ir šeimai? Kad išvengtumėte nesusipratimų, o tai reiškia – pykčių bei nuoskaudų dėl veltui iššvaistytų gyvenimo metų. Nes neįmanoma plaukti vienoje valtyje ir irkluoti kiekvienam į savą krantą. Ir jei šeimoje nė vienas iš sutuoktinių nenori imtis atsakomybės už svarbius sprendimus, šeima kaip laivas be kapitono išklysta iš kelio.
Yra ir kita šio medalio pusė – kai sutuoktiniai bando išplėšti vairą vienas kitam iš rankų. Barasi ir ginčijasi dėl menkniekių ir ne vien. Sprendimas kaip apstatyti svetainę, kokiais tapetais išklijuoti kambarį, baigiasi grandioziniu santykių aiškinimusi. Nes erzina ir siutina ne tapetai, o artimas žmogus, kuris nori parodyti, kad turi geresnį stiliaus jausmą. Svarbiausia – laiku sustoti ir prisiminti, kad gyvenime esama svarbesnių dalykų, štai už juos ir reikėtų pakovoti.
Yra žmonių, kurie bando atimti valdžią iš sutuoktinio, iš kurio kišenės gyvena, tačiau realybė yra labai paprasta ir negailestinga – kas valdo pagrindinę dalį finansų, to ir valdžia. Tačiau geras kapitonas rūpinasi savo laivu bei komanda lygiai taip pat, kai šeimos galva – artimaisiais.
O kas bus šeimos galva, jeigu finansinė padėtis priklauso nuo tėvų? Gausis taip, kad tėvai ims vairuoti jūsų šeimos laivą, sėdėdami vienam iš jūsų ant sprando. Be paliovos kaišios visur savo patarimus, kišis į visas gyvenimo sferas. Yra dar vienas variantas – „vaikas“, kuris bando tapti laivo kapitonu ir tėvai jam padeda šiame žaidime, daro viską, kaip jam norisi. Tačiau šitas vaidmuo vaikams pernelyg sunkus.
O dar yra šeimų, kuriose vaiku manipuliuojama arba vaikas plėšomas į gabalus, teisinantis fraze „viskas vaiko labui“. Ir jeigu vienas iš tėvų pasako, kad antrasis ne taip auklėja, iš tikrųjų turima galvoje, kad jis nori tapti kapitonu ir viskam vadovauti.
Kiekvienas žmogus įvairiose situacijoje vadovauja savaip, kažkas puikiai susidoroja su uraganu, kažkam labiau sekasi vairuoti dieną, kitam – naktį. Šito reikia mokytis. Reikia keistis vietomis, užleidžiant vairą vienas kitam. Ir tada bendras plaukimas per gyvenimo jūrą bus kur kas malonesnis. Galėsite pasimėgauti visais puikiais dalykais, nepražiopsosite nė vienos priplauktos laimės salos, galėsite suptis ant laimės bangų, tvirtai žinodami, kad gyvenimo draugas stipriai laiko vairą savo rankose.
Informacijos šaltinis: http://seimairnamai.eu
Palikti komentarą