Autobuso vairuotojas, pamatęs stotelėje laukiančią vaikų klasę, pravažiavo pro šalį net nestabtelėjęs. Tokia situacija, pasak VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktoriaus Gintaro Neniškio, kartojasi jau ne pirmą kartą, kai masiškai organizuojama uostamiesčio moksleivių neformaliojo ugdymo veikla nederinama su transporto paslaugų teikėjais.
Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus nurodymu spalio 1-ąją pamokas mokyklose turėjo pakeisti sportinė veikla, tačiau, išsigandę permainingų orų, kai kurie pedagogai vietoje aktyvių sportinių veiklų lauke pasirinko kitas pramogas.
„Planavome vykti su vaikais į Skulptūrų parką, bet dėl oro sąlygų išvyką perkėlėme į „Forum Cinemas“ kino teatrą. Į filmą išsiruošėme gerokai anksčiau. Į Studentų autobusų stotelę atėjome 9 val. 40 min., bet į filmą, kuris prasidėjo 10 val. 40 min., vos nepavėlavome. Pagal maršrutą neatvažiavo du iš eilės 14 maršruto autobusai (9 val. 45 min., 9 val. 59 min.), o trečiasis, turėjęs atvykti 10 val. 14 min., atvažiavo tik 10 val. 25 min. Maža to, kai vairuotojas pamatė stotelėje stovinčius vaikus, net nestojo. Važiavome su persėdimu. Į filmą spėjome“, – pasakojo mokytoja.
14 maršrutą aptarnaujančios įmonės „Gintarinis vairas“ direktorius Raimondas Žeimys atsiprašė nepatogumus patyrusių keleivių ir paaiškino, kad spalio 1-ąją išties buvo nukrypimas nuo tvarkaraščio dėl to, kad vienas 14 maršruto autobusas patyrė avariją.
„Autobusas užvažiavo ant varžto ir sprogo padanga. Dėl to pagal tvarkaraštį nebuvo vieno autobuso. Jį pakeitęs kitas autobusas Studentų stotelėje nesustojo todėl, kad jau nuo Tauralaukio važiavo labai pilnas“, – aiškino situaciją bendrovės „Gintarinis vairas“ vadovas.
VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius G. Neniškis sakė taip pat gavęs skundą.
„Aiškinamės, kas ir kodėl nutiko. Žinome, kad buvo avarija, dėl to 14 maršruto autobusai nukrypo nuo grafiko. Vaizdo įrašas parodys, ar autobusas tikrai buvo labai pilnas ir negalėjo priimti keleivių„, – teigė G. Neniškis.
Pasak pašnekovo, jeigu vairuotojas nesustoja autobusų stotelėje išlaipinti ir įlaipinti keleivių – jam taikoma bauda.
„Minusuojamas visas maršruto ratas. Priklausomai nuo jo ilgio, bauda gali būti 15-20 eurų. Jie yra išskaičiuojami iš vairuotojo atlyginimo“, – sakė G. Neniškis ir pridūrė, kad taikomos ir išimtys.
„Kai autobusas yra labai pilnas, jis gali sustoti tik išlaipinti keleivius, bet neįlaipinti naujų. Jeigu niekas neišlipa, jis gali iš viso nesustoti. Tokia praktika buvo taikoma Jūros šventės metu, nes autobusas neturi teisės važiuoti perpildytas“, – priminė G. Neniškis.
Direktorius pažymėjo, kad ne pirmą kartą sulaukiama skundų dėl to, kad autobusai nesutalpina moksleivių.
„Pavasarį jau buvo tokia situacija, kai Giruliuose buvo organizuojama kažkokia masinė moksleivių šventė. Natūralu, kad vienas autobusas negalėjo sutalpinti vienu metu iš viso miesto į Girulius pajudėjusių mokinių, o kito autobuso teko laukti pusvalandį. Tokius renginius, neformaliojo ugdymo dienas, kai vienu metu moksleiviai turi būti kurioje nors vietoje, organizatoriai galėtų suderinti su mumis. Galėtume nukreipti reikiamu maršrutu daugiau autobusų„, – siūlė G. Neniškis.
Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginijos Kazakauskienės nuomone, šįsyk derinti mokyklų veiklos su transportu nebuvo būtinybės, nes pačios mokyklos rinkosi skirtingas veiklas.
„Rugsėjo 28 d. buvo sporto renginys arenoje, kiti vaikai pasiliko mokykloje, treti vyko į išvykas – nebuvo didelio mokinių judėjimo viešuoju transportu viena kryptimi, bet ateityje galime informuoti apie tokias dienas“, – svarstė Savivaldybės darbuotoja.
Jurga PETRONYTĖ
NEPAGEIDAUJAMI. Autobuso vairuotojas, pamatęs visą klasę stotelėje laukiančių mokinių, nesustojo. (Asociatyvi nuotr.)
© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.
Informacijos šaltinis: ve.lt
Palikti komentarą