Artėjant Tarptautinei mokytojų dienai tėvai tarpusavyje tariasi, ką tokia proga reikėtų dovanoti mokytojams. Bent jau iš vienos diskusijos socialinėje erdvėje matyti, kad šia proga nelinkstama išlaidauti – siūloma dovanoti eurą kainuojantį tušinuką ar skirtuką knygai.
Tačiau patys mokytojai pripažįsta gaunantys ir ne vieną dešimtį eurų kainuojančių dovanų. Tiesa, yra ir tokių, kurie apgailestauja nesulaukiantys nė gėlės žiedo. Esą mokytojus linkę sveikinti mažieji, o gimnazistai dažnai tokias šventes pamiršta.
Nelinkę išlaidauti
Prasidėjus spaliui socialinėje erdvėje mamytės diskutavo, kokią dovaną reikėtų paruošti artėjančiam penktadieniui, kai bus minima Tarptautinė mokytojų diena. Ir pačios mamytės, ir progos pasireklamuoti nepraleidę verslininkai siūlė pedagogams įteikti nebent simbolines dovanas.
Verslininkai šiai šventei ruošiasi, nes internete mirgėte mirga įvairių suvenyrų, ant kurių užrašyti mokytojams dedikuoti žodžiai. Tad ir diskusijos dalyvės rekomendavo mokytojams šia proga dovanoti simbolines dovanėles, pavyzdžiui, vieną ar keletą eurų kainuojantį skirtuką knygai, rašiklį, puodelį, magnetuką, suvenyrinį medinį raižinį, gėlių vazoną ir t. t.
Buvo manančiųjų, kad tokia proga puikiai tinka ir valgomos dovanos – šokoladas, saldainiai, kepiniai arba medaus koriai. Tiesa, pastarosios dovanos pigia nepavadinsi. Už 4 kg sveriantį medaus korių dubenį prašoma apie 50 eurų.
Šiame kontekste įdomiai atrodė siūlymas mokytojus tokia proga nustebinti įteikiant patalynės komplektą.
„Negi nepakanka gėlės?“ – teiravosi kitos mamos.
Netiesiogiai į tokį klausimą atsakė viena diskusijos dalyvė, kuri, beje, prisipažino kad ir pačiai yra tekę dirbti pedagoginį darbą, tad ji puikiai žinanti, kokios dovanos labiausiai džiugina.
„Mokytojai darbe patiria daug streso. Manau, gera dovana yra masažas“, – rašė moteris ir dalijosi nuoroda, kur Klaipėdoje atliekamas kokybiškas ir, žinoma, nepigus masažas.
Kojinės, pyragai, mandarinai
Pasiteiravome pačių pedagogų, kokio dėmesio iš mokinių jie tikisi Mokytojų dienos proga ir kokių netikėtų dovanų yra sulaukę. Daugelis jų sutiko šia tema kalbėti tik anonimiškai. Ne vienas pripažino, kad kartais nutinka ir taip, kad gautos dovanos nėra kur dėti ir tik tenka apgailestauti dėl to, kad tėvai patyrė išlaidų.
Kalbinti pedagogai pažymėjo, kad gėles ar dovanas mokytojams linkę dovanoti mažesnieji. Paprastai daugiausiai gėlių gauna pradinių klasių mokytojai ir klasių auklėtojai. Tie pedagogai, kurie neturi auklėjamosios klasės, esą retai kada per šventes sulaukia mokinių dėmesio.
„Kai kuriose gimnazijose iš viso nebėra įprasta net gėlių mokytojams nešti“, – tendenciją pastebėjo vienoje uostamiesčio gimnazijoje dirbanti pedagogė.
Tačiau buvo ir tokių mokytojų, kurie neslėpė gaunantys iš moksleivių ir solidžių dovanų, pavyzdžiui, dovanų čekį apsilankyti SPA.
Meiliai mokytojai atsiliepė apie pačių moksleivių ar jų artimųjų rankomis kurtas dovanas.
„Buvo toks vaikas, kurio močiutė kasmet nunerdavo man servetėlę. Kartą ta pati močiutė Kalėdų proga iškepė pyragą ir numezgė kojines“, – šiltai malonų dėmesį prisiminė viena kalbinta lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.
Pasak jos, jai maloniausia Mokytojų dienos proga būtų sulaukti iš moksleivių piešinio ir trumpo laiškelio.
„Tačiau džiaugiuosi gavusi ir gėlių. Kartais atneša šokoladą ar mandariną„, – atviravo mokytoja.
„Aš Mokytojo dienos nešvenčiu. Visai, nes jaučiu, tarsi vaikams ši diena yra „primesta“, nelyg rugsėjo pirmoji. Nenoriu vaikų perspaudimo, įtampėlių, stresiukų ir panašiai, ypač taikau jaunesniems moksleiviams. Jei būtų mano valia, keisčiau ją į Mokinio dieną, arba tiesiog panaikinčiau, idant savaime dingtų pedagogų susireikšminimas ir susidievinimas. Negalima vaiko versti gerbti bei mylėti pedagogą. Tai nenormalu. Tai turėtų atsitikti savaime, individualiai. Ne masiškai, ne primestinai, ne kažkurią sutartinę dieną. Meilę ir pagarbą turime ugdyti ir tikiu, kad be Mokytojo dienos“, – savo nuomonę šiuo klausimu išsakė vienas uostamiesčio pedagogas.
Tarptautinė mokytojų diena minima spalio 5 dieną. Minėtina diena ji paskelbta UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą.
Informacijos šaltinis: ve.lt
Palikti komentarą