Yra gausybė straipsnių apie moteris ir jų santykius su vaikais, tačiau šios gražios dienos proga, pakalbėkime apie jus, vyrai – esančius ir būsimus tėvelius. Kadangi mėgstate konkretumą, pabandykime aiškiai pakalbėti apie tai, kaip stipriai jūs veikiate savo šeimą.
Tėčio pareiga – apsaugos teikimas
Galbūt apie moteris – mamas parašyta daugiau dar ir todėl, kad nuo moters savijautos šeimoje išties daug priklauso. Jei moteris jaučiasi nelaiminga, kiekvienas šeimos narys tai pajus. Kaip ten bebūtų, jūs, vyrai – tėčiai, labai stipriai veikiate moterų ir vaikų savijautą. Jūs turite galią suteikti savo žmonai saugumą, prieglobstį ir proto ramybę, o visa tai gavusi iš jūsų ji perduoda judviejų vaikams. Taigi, rūpestis vaikais yra, pirmiausia, mamos zona, tačiau tėčiams tenka kita pagrindinė rūpinimosi prasmė – apsaugos teikimas. Tokia jau yra moters prigimtis – ji natūraliai linkusi ieškoti prieglobsčio, o išmintingas vyras jai gali tai suteikti. Kai moteris jaučiasi saugi, vertinama ir išklausyta – namuose visada vyraus ramybės ir meilės oazė.
Šeimos galva
Darni ir harmoninga šeima, paprastai, vadovaujasi Vedų principu, kai vyras šeimoje yra vedantysis, prisiimantis atsakomybę už dvasinį šeimos gyvenimą, už materialinę padėtį ir galutinio sprendimo priėmimą. Atidus tėtis savo berniukus moko savarankiškumo, sprendimų priėmimo, o mergaites – pasitikėjimo, atsidavimo kitam. Geras tėtis taip pat skatina vaikus savo gyvenimo tikslu laikyti tarnystę kitiems, Dievui. Nebūkime naivūs, jei jūsų kasdieniniu ritualu tapo kitų kritikavimas, negalite tikėtis, kad vaikai išsiugdys teisingą pagarbos jausmą sau, jums ir kitiems. Šiais laikais mergaitės nebeturi sveikos savigarbos ir jų savivertė labai žema, o berniukai dažnai stokoja atsakomybės. Abi lytys turi rimtų problemų pagarbos vienas kitam atžvilgiu, o būtent šie dalykai formuojasi šeimoje. Taigi, vyras – šeimos galva, jis turi ugdyti savyje sąmoningumą, tikėjimą, ryžtą ir atsakomybę. Tam, beje, itin veiksminga yra užsiimti meditacija.
Pripažinimas ir kokybiškas laikas kartu
Kiekvienas vaikas turi įgimtą norą būti tėčio pripažintu ir vertinamu. Meilė vaikui yra susijusi su buvimu, o ne su darymu. Vaikui reikia žinoti, kad tėtis yra juo patenkintas ne tik dėl to, ką jis kažką daro arba nedaro, bet dėl to, kad jis yra. Vis dėlto, negalime tikėtis išmokyti vaiką mylėti kitus, pačiam nebūnant dosniam savo laiku ir dėmesiu jam. Turbūt suprantate, kad naršydamas internete ir tuo pat metu bendraudamas su vaiku, iš tiesų, nebūnate su juo ir neskiriate jam tikro savo dėmesio. Vaikai tai jaučia, visi mes tai jaučiame, tiesa? Kad ir koks būtumėte pavargęs, kad ir augintumėte ne savo biologinį vaiką, jei norite būti šio vaiko autoritetu ir norite darnios šeimos, turite skirti laiko ir atiduoti visą savo dėmesį. Ir tai netgi neturi būti visas vakaras, tikrai ne. Gali pakakti dešimties minučių, kad sustiprintumėte savo santykius, nes mažas žmogutis pasijus jums esantis svarbus ir įdomus.
Visi šie veiksmai, dideli ir maži, daug priklausantys nuo vertybių ir įsitikinimų, perteikia jūsų vaikui žinutę, kad esate jo gynėjas, o jūsų meilė yra tvirta ir besąlyginė. Taigi, jūs, vyrai, tikrai atliekate svarbiausią vaidmenį šeimoje – suteikiate visapusišką apsaugą, kurią, mes, moterys, galime transformuoti į ramybės, džiaugsmo ir šilumos skleidimą namuose bei už jų ribų.
Dėkojame, kad esate!
Aurelija Bučmytė
Redagavo Lina Šimelionytė
Informacijos šaltinis: http://balarama.lt
Palikti komentarą