Beveik pusė vyresnių nei 7 metų vaikų sužino, kad Kalėdų Senelis yra išgalvotas, savarankiškai: analizuodami bei gretindami faktus. Tėvams telieka jų išvadą patvirtinti. Taip teigia Monrealio ir Otavos (Kanada) universitetų psichologai, palyginę vaikų apklausų, darytų tarp vaikų ir jų tėvelių 1896, 1979 ir 2000 metais, duomenis.
Įdomus faktas: net ir sužinoję realią padėtį, vaikai savo pasakojimais ir fantazijomis stengiasi sustiprinti jaunesnių brolių bei seserų tikėjimą Kalėdų stebuklais!
Dar įdomiau yra tai, kad ir tėvai per pastaruosius 100 metų tapo draugiškesni Kalėdų Seniui!
Jeigu jų vaikams tai teikia laimės, 80 procentų šiuolaikinių tėvų palaiko jų įsitikinimą, jog Kalėdų Senelis – tikras (19 amžiaus pabaigoje tokių buvo tik pusė).
Troškimas išsaugoti vaikišką tikėjimą geraširdžiais personažais – natūrali suaugusių žmonių reakcija į praktiškumo, materializmo dvasią visuomenėje. Kas nors gi turi mus pakelti nuo žemės, teikti įkvėpimo, todėl tėvai intuityviai palaiko vaikų norą tikėti stebuklais. Juk tikrasis mums prieinamas džiaugsmo šaltinis yra ne pramogos, o kūryba, ir Kalėdų šventė suteikia tokią galimybę.
Suaugę žmonės, matydami vaikų džiaugsmą, patys išgyvena stiprias emocijas. Vaikai tikrovę mato ryškesnę. Džiaugdamiesi kartu su vaikais, tėvai sustiprina savo pačių įspūdžius…
Informacijos šaltinis: ve.lt
Palikti komentarą