Visą mūsų vaikystę jos griežtai auklėjo mus, nepaleisdavo iš akių, „dusindavo“. Mintis apie tai, kad tokioms motinoms reikėtų padėkoti už gerą auklėjimą, atrodo absurdiška. Ir vis dėlto reikia tai padaryti.
Jos nori žinoti, kuo mes užsiimame, domimės, kur ir su kuo einame, tvirtina, kad reikia gerai mokytis, būti paklusnioms ir nuolankioms. Aštuonerių metų mergaičių toks auklėjimas dar netrikdo, bet penkiolikmetėms jau ima atrodyti nepakenčiamas. Jos trokšta kuo greičiau tapti suaugusiomis, kad niekas daugiau nenurodinėtų ir nemuštruotų jų.
Jeigu paauglystėje žiūrėjote į motiną kaip į priešą, pykote ant jos už nuolatinius priekaištus, niršote, kad ji neišleisdavo jūsų pramogauti su vaikinais, versdavo plauti indus ir susitvarkyti, jeigu laikėte ją per daug griežta už tai, kad ji stengėsi viską kontroliuoti, ir pavydėjote draugams, kurie turėjo „šaunias“ mamas, jeigu po kiekvieno barnio ji sakydavo „Tu man už tai vėliau padėkosi!“, patikėkite – jūsų motina buvo teisi.
Tokias išvadas padarė visai ne koks nors bjaurių motinų būrelis, o britų mokslininkai iš Esekso universiteto, kurie atliko rimtus tyrimus. Jie nustatė, kad merginos, kurias auklėjo „nepakenčiamos“ motinos, suaugusiųjų gyvenime būna sėkmingesnės už kitas.
Motinai reikia pasakyti „Ačiū!“
Mokslininkai palygino išsilavinimus, kuriuos įgijo vaikai, ir tai, ko jei pasiekė gyvenime. Paaiškėjo, kad mergaitės, kurios turėjo griežtas mamas, daug reikalavusias iš jų, įstodavo į geriausius universitetus ir gaudavo didesnius atlyginimus, lyginant su tomis, kurioms mamos viską leisdavo.
Merginos, kurias vaikystėje griežtai auklėjo, retai kada praranda darbą. Be to, jos rečiau pastoja ar sukuria šeimas pernelyg jauname amžiuje.
Motinos, kurios pačios jaunystėje stropiai mokėsi ir skirdavo pamokoms daug laiko, dabar investuoja į savo vaikų išsilavinimą ir aukštojo mokslo diplomo įgijimą laiko pagrindiniu vaiko uždaviniu . Jos puikiai supranta, kodėl taip elgiasi.
Motinos griežtumas, principingumas ir nenuolaidžiavimas išugdo stiprią, nepriklausomą ir savimi pasitikinčią moterį.
Griežtas auklėjimas moko vaiką nekartoti tėvų klaidų, teisingai įvertinti savo veiksmų pasekmes ir būti atsakingiems už savo sprendimus, žodžius ir poelgius.
Jeigu šiame aprašyme atpažinote savo motiną, tai pats laikas jai pasakyti „Ačiū“ už viską, ko ji jus išmokė. Būtent jos griežtumas, reiklumas ir taip jus erzinęs jos „rėkimas“ įvairiausiose gyvenimo situacijose grūdino jus, padarė stipria, pasitikinčia, nepriklausoma moterimi.
Jūs daug pasiekėte tik dėl to, kad motina kadaise laikė jus savo „gniaužtuose“ ir niekur neleisdavo, tik dėl jos įdiegtų vertybių, kurios vaikystėje atrodė tokios atgyvenusios ir nepriimtinos.
Pasistenkite nekritikuoti motinų už tai, kad, jūsų manymu, jos kažką darė netinkamai. Tikriausiai su savo vaikais elgsitės dar griežčiau, kai suvoksite, kad toks auklėjimas duoda daug naudos.
Šaltinis: Demotivateur
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą