Patinka jums tai ar ne, bet Valentino diena jau ne už kalnų, o parduotuvių lentynos jau lūžta nuo širdelių ir kitų meilės dienai skirtų dovanų.
Womansday.com dalijasi įdomiais ir linksmais faktais apie Meilės dieną, kurie tikrai nepakenks ir patiems didžiausiems skeptikams.
1. Valentino diena prasidėjo nuo romėnų.
Yra net dvi teorijos, kaip atsirado ši šventė. Pirmoji – kad ši diena kilo iš triukšmingos romėnų šventės, kuri buvo švenčiama vasario 15 d. Nuogi vyrai plakdavo jaunas merginas, tikėdamiesi sustiprinti savo vaisingumą. Antroji teorija teigia, kad Romos imperatorius Klaudijus II, bandydamas sustiprinti savo kariuomenę, uždraudė visiems jauniems vyrams tuoktis, manydamas, kad vieniši vyrai – geresni kariai. Tuomet šv. Valentinas nepabūgęs ėmė slapta tuokti poras. Dėl nepaklusnumo vasario 14 d. jis buvo nubaustas.
2. Tai ne pati pelningiausia šventė atvirukų prekeiviams.
Atvirukų asociacijos duomenimis, kasmet žmonės apsikeičia 190 mln. meilės atvirukų, tačiau pirmąją vietą užima Kalėdos, per kurias žmones nuperka ir padovanoja vienas kitam kur kas daugiau atvirukų.
3. Vienišos moterys turi daugiau šansų nueiti į pasimatymą.
Vertinant pasaulio mastu, 100 vienišų moterų tenka 119 vienišų, niekada nesusituokusių ir neišsiskyrusių to paties amžiaus vyrų.
4. Tikrą meilę rasti ne taip jau sunku.
Jungtinėse Valstijose kasmet sudaroma daugiau nei 2 mln. santuokų, o tai – daugiau nei 6000 kasdien.
5. Vyrai ir vaikinai mėgsta dovanoti gėlių puokštes.
Per Valentino dieną vyrai nuperka net 73 proc. visų tą dieną parduodamų gėlių.
6. Rožės – populiariausios meilės gėlės.
Tai mylimiausia romėnų meilės deivės Veneros gėlė, reiškianti stiprius romantiškus jausmus, tad nenuostabu, kad rožės yra populiariausios, renkant gėles mylimajai.
7. Viduramžių tradicijos.
Viduramžiais jauni vyrai ir moterys užrašydavo savo meilės vardą ir prisisegdavo jį prie rankovės, kad visi žinotų apie jausmus.
8. Pinigai gali nupirkti meilę?
Vidutinis JAV vartotojas Valentino dienos dovanoms, vakarienei ir pramogoms išleidžia apie 102 dolerius (apie 95 eurus).
9. Amerikiečiai – užkietėję smaližiai.
Nacionalinė konditerių asociacija skelbia, kad 2009 m. buvo pagaminta apie 8 mlrd. širdelės formos saldainių.
10. Šokoladinių saldainių dėžutėms jau daugiau nei 140 metų.
Pirmąją tokių saldainių dėžutę 1868 m. pristatė Richardas Cadbury.
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą