Pieniškos dešrelės, batonas, sausi pusryčiai, riebūs padažai – tokie uostamiesčio darželiuose mažyliams naudojami maisto produktai piktina tėvus. Skundžiamasi ir tuo, kad darželiuose vaikams vietoje gryno vandens duoda saldžias arbatas, dažnas užsimena, kad vaikai grįžta namo peralkę.
Kad situacija su darželinukų maitinimu nėra blizganti, patvirtina ir kontroliuojančių institucijų pateikta šių metų ataskaita. Teigiama, kad įvairių pažeidimų rasta kone pusėje patikrintų darželių. Tiesa, už tai skirtų piniginių baudų dydžiai šypsnį kelia ir patiems kontrolieriams.
Viliamasi, kad situacija Klaipėdos darželiuose gerės, kai nuo Naujųjų metų valgiaraščių sudarymas bus perduotas Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro žinion.
Kaip kontroliuoti?
Kai buvo pristatoma naujoji mokesčių už uostamiesčio darželinukus tvarka, buvo akcentuojama, esą dabar, kai tėvai moka tik už maitinimą, jie galės labiau kontroliuoti, kas dedama ant mažylių stalo ugdymo įstaigose.
Tačiau patys tėvai tikina, kad iš esmės niekas nepasikeitė. O ir nelabai įsivaizduojama, kaip ta kontrolė galėtų atrodyti.
„Juk maitinimo organizavimas darželiuose – tai ilgas procesas. Mano nuomone, visų pirma reikėtų išsiaiškinti, ar visi vaikų maistui skirti pinigai panaudojami racionaliai. Tačiau kurie tėvai geba kontroliuoti viešuosius pirkimus? Manau, kad praverstų mokymai tėvams“, – svarstė Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikė.
Kad reikėtų kur kas labiau kontroliuoti, kaip ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomi viešieji pirkimai, antrino ir daugybę metų darželyje virėja dirbusi Janina (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi. – Autor. past.). Prieš dvejus metus moteris atsisakė šio darbo, jos teigimu, vien dėl įtampos ir intrigų darželio administracijoje.
„Visuomenėje sklando gandai, neva darželių virėjos vagia maisto produktus. Iš tikrųjų situacija yra kur kas sudėtingesnė. Bet, matyt, visiems taip patogiau manyti, kad maskuotų tikrąją situaciją. Iš tikrųjų vaikų maitinimas yra darželio direktorės, sandėlininkės ir valgiaraščius sudarančios medicinos seselės rankose. Šios trys personos sprendžia, kiek ir kokių maisto produktų užsakyti. Pavyzdžiui, tame darželyje, kuriame aš dirbau, kiekvieną dieną ateidavo medicinos seselės sūnus ir nesivaržydamas išnešdavo prisikrovęs pilną krepšį. Ką gali virėjos išnešti? Pieno pakelį ar kopūstą, o vadovai ima gerus produktus – mėsą, lašišą“, – „Vakarų ekspresui“ pasakojo moteris.
Pasak jos, vieša paslaptis, kad kai kurios darželių vadovės iš tiekėjų gauna procentus, todėl esą nėra ko stebėtis, kai produktai perkami didelėmis kainomis.
Visą straipsnį skaitykite dienraščio „Vakarų ekspresas“ ketvirtadienio numeryje
Informacijos šaltinis: ve.lt
Palikti komentarą