Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Statistika

Paauglių nepaklusnumą įmanoma panaudoti geriems tikslams?

Šalia taisykles laužančių paauglių visuomet yra tėvai, kurie bando juos kontroliuoti ir auklėti. Štai Masačiusetso įlankos kolonija 1646 m. buvo priėmusi Užsispyrusio vaiko įstatymą, įgalinantį tėvus nubausti savo nepaklusnius vaikus mirtimi. Biblija siūlo užmėtyti akmenimis iki mirties, tačiau galbūt paauglių nepaklusnumą reikėtų vertinti ne kaip kažką blogo, ką reikia sunaikinti, o kaip galią, kuria tėvai turi pasinaudoti?

Naujausias tyrimas parodė, kad paaugliai priima protingesnius sprendimus, jei yra paskatinami įsivaizduoti savo elgesį kaip nepaklusnumo veiksmą.

Tyrime dalyvavo 489 aštuntokai iš vidurinės mokyklos Naujajame Braunfelse. Mokiniai buvo suskirstyti į atskiras grupes. Vieni skaitė įprastus tekstus apie tai, kaip organizmas apdoroja maistą, kokie yra sveiki maisto produktai. Kiti skaitė ciniškas maisto pramonės įmonių istorijas, tarp kurių – bandymai nesveikus maisto produktus paversti išoriškai patraukliais ir neva sveikais.

Kitą dieną mokiniai turėjo rinktis maistą kokiai nors savo šventei. Mažiau nesveikų produktų ir gėrimų rinkosi būtent tie, kuriems buvo pateiktos atviros istorijos apie tai, kaip greitojo maisto pramonės atstovai bando apgauti žmones, savo produktus vadindami sveikais. Tai rodo, kad vaikai tarsi sukilo prieš maisto pramonės įmonių autoritetą – elgesys iš pirmo žvilgsnio nepaklusnus, tačiau atnešantis naudą, kadangi vaikai rinkosi tai, kas sveika.

Pasitelkę vaikų nenorą būti apgautiems, jūs galite įgalinti juos elgtis teisingai. Svarbiausias dalykas, kurio reikia, kad vaikai keistųsi, yra motyvacija. Jei norite pakeisti paauglio elgesį, visų pirma turite jį motyvuoti.

Ne paslaptis, kad paaugliai siekia priešintis autoritetui ir prisidėti prie bendruomenės. Pasitelkus šias žinias, galima tikėtis veiksmingų pokyčių, keičiant jų elgesį. Be to, kai paaugliai dirba kartu dėl bendro tikslo, jų noras priešintis autoritetams sumažėja.

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.