Būdami dar gimdoje kūdikiai nuolat čiulpia pirštus, tačiau tai darantis paaugęs vaikas daugeliui žmonių atrodo bjauriai kaip ir įprotis kandžioti nagus.
Tyrimai rodo, kad tokie įpročiai iš tiesų gali padidinti susidūrimą su įvairiais mikrobais, tačiau ne viskas yra taip blogai, rašo Nytimes.com.
Tėvai dėl nykščio čiulpimo dažniausiai nerimauja baimindamiesi, kad tai trukdo vaiko kalbos raidai ar gali pakenkti dantims. Gydytojai tokiais atvejais pataria, kaip tokį įprotį pakeisti. Visų pirma, reikėtų vengti negatyvių komentarų ir suprasti, kokios situacijos provokuoja konkretų įprotį bei paieškoti alternatyvų. Vaiką reikėtų pagirti, jei jis to nedaro, tačiau nereikėtų bausti, kai jis tai daro.
Įdomių įžvalgų apie šiuos neva bjaurius įpročius pateikia tyrimas, publikuotas žurnale „Pediatrics“. Pasirodo, tokie vaikai suaugusiame amžiuje rečiau tampa alergiški. Manoma, kad čiulpiant nykštį ir susiduriant su daugiau bakterijų ir mikrobų, žmogaus imuninė sistema išmoksta kovoti prieš mikrobus, o ne kaip anksčiau buvo manoma, tampa jautresnė.
Vis tik, tai nesumažina tokių vaikų rizikos sirgti astma ar šienlige. Be to, nykščio čiulpimas gali būti ir pavojingas, jei tai gadina dantis, sukelia infekcijas ar tiesiog tampa patyčių objektu.
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą