Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Vaikai/šeima

5 dalykai, kuriuos turite žinoti, prieš leisdami vaikams žaisti „Pokemonų“ žaidimą.

Jau turbūt ir Lietuvoje ne viena šeima susidūrė su šio, pasaulį užvaldžiusio, žaidimo manija. Koks tai žaidimas? Ar jis mokamas ir ar brangus? Ar galiu leisti žaisti savo vaikui? Ar tai saugu? Natūralūs klausimai, kurie kyla pareigingiems tėvams. Štai ką turite žinoti, prieš leisdami savo vaikui pasinerti į šio žaidimo pinkles.

1) Jūsų vaikas yra sekamas.

Jūsų vaiko išmaniajame telefone turi būti įjungtas GPS, nes tik taip nustačius lokacinę vietą galima rasti tuos mažus žaidimo gyvūnėlius. Tai reiškia, kad „Google“ turi pilną priėjimą prie vartotojo duomenų ir vartotojas randamas naudojant „Google“ paskyrą.

2) Užduotys vykdomos ne visuomet saugiose vaikams vietovėse.

Žaidimo esmė – keliauti ir rinkti „pokemonus“, o jie būna pačiose įvairiausiose vietose. Tačiau ne visos „pokemonų“ esamos vietos yra saugios ir tokios slaptos, kad tuo negalėtų pasinaudoti netinkami asmenys ir taip sukelti tikrai didelį pavojų Jūsų vaikams. Todėl pirmiausia turite įspėti savo vaiką, kad net ir apimtas azarto, įvertintų situaciją ir nesilankytų apleistuose pastatuose, nežinomuose skersgatviuose, svetimų žmonių teritorijose ir pan.

3) Naudojami papildomi mobilūs duomenys.

Šis žaidimas reikalauja ne tik GPS signalo, bet ir nuolatinio interneto ryšio mobiliajame įrenginyje. Vaikas, keliaudamas miesto ar kiemo gatvėmis ir žaisdamas šį žaidimą, naudos Jūsų pasirinkto operatoriaus mobilų internetą, nes Wi-Fi ryšys ne visuomet pasiekiamas, o tai jau reikalauja papildomų investicijų. Tad nenustebkite mėnesio pabaigoje gavę didesnę nei kad būdavo iki šiol sąskaitą už telefono ryšį.

STOVYKLOS VAIKAMS BANERIS

4) Papildomi programėlių pirkimai.

Kaip ir visi internetiniai žaidimai, taip ir šis ne išimtis, turi savo priedų, kurie kainuoja, norint juos įsigyti ir patobulėjus tęsti žaidimą toliau. Tad toks virtualus apsipirkimas žaidimo metu ne juokais gali nustebinti ne vieną tėvelį.

5) Išsiblaškymas.

Vaikai, kaip ir kai kurie suaugusieji, yra linkę susikoncetruoti į tam tikrus dalykus. O kai dėmesys sutelkiamas į mobilųjį telefoną, aplinka tampa mažiau pastebima. Tačiau būtent šio žaidimo esmė ir yra – kelionė realioje aplinkoje ieškant mobiliajame telefone virtualių herojų. Įspėkime savo atžalas, kad nepamirštų elementarių saugos taisyklių eidami gatve ir taip pat atidžiai stebėtų juos supančią aplinką, kaip tai darė iki šiol. Žaidimas neturi tiek atitraukti dėmesį, kad kiltų grėsmė vaikams.

Šiame žaidime taip pat yra ir daug labai smagių dalykų, kuriuos tikrai turi išbandyti net suaugusieji. Pavyzdžiui: skatinimas judėti, vaikščioti, bendrauti su kitais žmonėmis. Svarbiausia tik informuoti savo vaikus, kad visa tai jie turi daryti saugiai.

smallvaikodiena1-300x54-300x54-300x541-300x54

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.