Renginiai kraunami
  • Šis renginys jau įvyko.

Vilniaus zoologijos sode – naujas gyventojas

2022 26 rugpjūčio @ 0:00 - 2022 14 spalio @ 0:00

 

Vilniaus zoologijos sode – naujas gyventojas

 

Į zoologijos sodą „Zoopark“, įsikūrusį Vilniuje, atvyko naujas gyventojas – Trijuostis šarvuotis (lot. Tolypeutes matacus). Šiandien, penktadienį, ketvirto zoologijos sodo gimtadienio proga, šarvuotis buvo pristatytas lankytojams ir paleistas į džiungles, kuriose gyvens kartu su laisvai lakstančiomis beždžionėmis.

 

Šarvuotis atkeliavo iš Vokietijos zoologijos sodo vienas, mat šie gyvūnai mėgsta vienatvę. Mažylis vos kelių mėnesių, tačiau jau spėjo susidraugauti su gyvūnų prižiūrėtojais. Spėjama, jog laisvėje šarvuočiai išgyvena apie 5 metus, tuo tarpu zoologijos soduose – keturis kartus daugiau, apie 20 metų. 

 

„Mūsų zoologijos sodas suskirstytas į keturias zonas: Madagaskarą, Dykumą, Kaimą ir Džiungles. Pastarosiose kartu su beždžionėmis apsigyveno ir naujasis zoologijos sodo gyventojas, kuris naujuose namuose elgiasi drąsiai, ramiai reaguoja į lankytojus bei darbuotojus“, sakoZoopark“ vyr. zoologė Gabrielė Tiškevičiūtė.

 

Šarvuočiai turi išskirtinę išvaizdą: kiekvieno galvos plokštelės raštas yra unikalus kaip ir žmonių pirštų antspaudai. Taip pat tai vieninteliai žinduoliai, turintys kiautą – šarvus, būtent dėl šio bruožo ir įgavo savo pavadinimą.

 

Zoologijos sode apsigyvenęs šarvuotis jau turi ir lietuvišką vardą – Moliūgas, taip jį pavadino čia dirbantys gyvūnų prižiūrėtojai. Vardas išrinktas neatsitiktinai – šios genties šarvuočiai vieninteliai gali pilnai užsidaryti į kamuoliuką. Taip jie mėgsta daryti, kai jaučia pavojų.

 

Zoopark“ atidarytas 2008 m. rugpjūčio mėnesį, o šią vasarą švenčia keturių metų gimtadienį. Zoologijos sodas turi daugiau nei 80 egzotinių gyvūnų rūšių: lemūrų, surikatų, beždžionių bei kitų gyvūnų, paplitusių įvairiose pasaulio vietose.

 

Informacija

Pradžia:
2022 26 rugpjūčio @ 0:00
Pabaiga:
2022 14 spalio @ 0:00
Renginys kategorija: