Aktyvus laisvalaikis
/
Telšių apskritis

Žvėrinčius Telšių miškų urėdijoje

El. paštas
Adresas
Laukstėnų kaimas, Degaičių seniūnija, Telšių rajonas.
Telefonas 1

Ko gero didžiausio visuomenės dėmesio susilaukiantis Telšių miškų urėdijos rekreacijos objektas yra „Žvėrinčius“. Jį Telšių miškininkai įkūrė 1996 m. buvusioje Eigirdžių, o dabar Ubiškės girininkijoje (Laukstėnų km., Telšių raj.), siekiant supažindinti visuomenę su laukinių gyvūnų gyvenimu. Čia yra įrengtas 14,7 ha ploto miško aptvaras šernams, danieliams ir muflonams bei aptvertas 2,4 ha ploto miško sklypas vilkams.

Apsilankę ,,Žvėrinčiuje‘‘, patirsite koks įdomus žvėrių gyvenimas. Galėsite stebėti, kaip elgiasi grakštus danielius, kaip ant akmenų laipioja muflonai. Gal pamatysite ir vilką, kurį sutikti gamtoje yra retas atvejas. Šiuo metu Lietuvos miškuose šių gyvūnų suskaičiuojama tik apie porą šimtų.

2006 metų pradžioje ,,Žvėrinčiuje‘‘ gyveno 2 šernai, 8 danieliai, 3 vilkai, 9 muflonai, 7 lūšys ir stirnaitė.

Lankytojų patogumui stebėti laukinių gyvūnų gyvenimą pastatytos dvi apžvalgos aikštelės bei pavėsinė, įrengta žaidimų aikštelė vaikams, pastatytas ąžuolas su inkilais ir stendas su labiausiai Lietuvoje paplitusių žvėrių ir paukščių aprašymais.

2005 m. kovo 17 d. iš Estijos buvo parvežtos 4 lūšys, kurioms įrengtas 0,18 ha ploto aptvaras. 2005 metų pavasarį lūšė atsivedė tris lūšiukus.

get (5)

 

Vidurkis: 4.35 (4 vertinimas/ai)
Puikiai
2
Gerai
1
Vidutiniškai
1
Blogai
0
Labai blogai
0
ŽEMUOGIŲ PIEVELĖ

Mano vaikui labai labai patiko. Daug įspūdžių, o ir grynas oras, pasivaikščiojimai į naudą.

9 m. ago
Anonimiškas

Buvome zverinciuje, labai suzavejo tai,kad cia ne kaip zologijos sode, kur gardas metras ant metro ir dvieju metu zveris ikistas. Cia jie turi daug erdves, aisku, kaip tokiu vilku tai taip ir nepamatem, bet kaina normali, nereikia moket 30eu uz iejima, tai nebuvo dideles nuoskaudos. Visi gyvunai priziureti, tvarkinga, tiesiog malonus pasivaiksciojimas po gamta.

8 m. ago
Anonimiškas

Buvome šį savaitglį, bet vilkų jau kelintą kartą nė su žiburiu ten neina pamatyt. Kai nebeliko šernų, tai irgi gaila, na bet čia ne žverinčiaus jau kaltė. Šiaip džiaugiuosi, kad toks yra mūsų krašte. Taio pat galėtųsuoliukų būti žmonėms daugiau, kad ir prisėsti ir grynu miško oru pakvepuoti būtu galima.

8 m. ago
Jurgita

Nuostabiai praleistas laikas ir tiek daug pamatytų žvėrių – ačiū Gabrielei už ekskursiją . Rekomenduoju apsilankyti

4 m. ago

Palikti atsiliepimą apie Žvėrinčius Telšių miškų urėdijoje

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *