Aktyvus laisvalaikis
/

LAJŲ TAKAS

APIE MEDŽIŲ LAJŲ TAKĄ PLAČIAU:

2015 m rugpjūčio 7 d. Anykščių regioniniame parke buvo atidarytas pirmasis Baltijos šalyse ir pirmasis Rytų Europoje Medžių lajų tako kompleksas: Medžių lajų takas, apžvalgos bokštas ir informacinis centras. Šis kompleksas, tapęs tikra sensacija, sulaukia ypač didelio lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių antplūdžio. Gausus lankytojų srautas tik įrodo, kad tai ypač pasiteisinęs projektas ir puiki pažintinio turizmo po Anykščių kraštą skatinimo strategijos priemonė.

Tokią sėkmę lėmė:

  • ypač kruopščiai ir apgalvotai parinkta vieta: Antanos Baranausko apdainuotas Anykščių šilelis. Vieta taip pat svarbi, nes tai pėsčiųjų, dviratininkų, vandens bei autoturizmo trasų sankirta.
  • galimybė derinti įvairias turizmo ir poilsio rūšis: aktyvų, pažintinį, sveikatingumo, istorinį ir kultūrinį turizmą;
  • originalus architektūrinis sprendimas. Apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta Lietuvos etnokultūrinio regiono – Aukštaitijos tautinė juosta. Fasaduose dominuoja juostos motyvas iš rombų. Medžių lajų tako informacinis centras nepriekaištingai integruotas į aplinką. Stogas įkomponuotas į šlaitą, apaugintas žole.
  • dėmesys ir galimybės žmonėms su negalia. Europos Sąjungos lėšomis finansuoto projekto dėka Lietuvoje atsirado vienintelė vieta, kur į tokį aukštį gali pakilti neįgalieji. Apžvalgos bokšte įrengti keltuvai. Pakilę jais neįgalieji turi galimybę pakeliauti ir pačiu lajų taku bei pasidžiaugti užburiančiais gamtos vaizdais iš taip aukštai.
  • naujumas Pabaltijo valstybėse bei visoje Rytų Europoje!

Medžių lajų takas tęsiasi 300 metrų ir tolygiai kyla iki 21 metro aukščio virš žemės paviršiaus. Takas baigiasi apžvalgos bokštu, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 metrų aukštyje. Statinio architektai: Alvydas Mituzas, Arvydas Gudelis, Andrius Dirsė.
Čia galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus… Lajų takui parinkta ypatinga vieta – tai Anykščių šilelis. Šis, palyginti mažas Lietuvos miškas (1421,5 ha), yra apdainuotas garsaus Lietuvos poeto Antano Baranausko 1858 – 1859 metais poemoje „Anykščių šilelis“. Netoli įėjimo į Medžių lajų taką stūkso gamtos, kultūros ir mitologijos vertybė – Puntuko akmuo.

Medžių lajų tako atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji perkirpo juostelę ir pirmoji pasivaikščiojo taku. „Sveikindama jus visus noriu pasakyti, kad visada didžiavausi Anykščiais, o šiandien didžiuojuosi dar labiau. Labai džiaugiuosi, kad jūs sugebate ne tik mylėti savo kraštą, bet sugebate juo pradžiugtini visą Lietuvą, užsienio svečius. Šiandien šis lajų takas yra unikalus būtent todėl, kad esame pirmieji Baltijos regione ir Rytų Europoje.“ – kalbėjo Prezidentė. Nusileidusi iš 34 metrų aukščio bokšto Prezidentė pastebėjo, kad, lajų tako vietoje, kaip buvo baimintasi, nėra suniokota gamta. Atvirkščiai – medynai atrodo labai natūraliai, ir, pasak Prezidentės, nėra dirbtinai sutvarkyti.

Jungtinių tautų Pasaulio turizmo organizacijos  (PTO) jau 12-tą kartą rengiamuose prestižiniuose turizmo inovacijų ir meistriškumo apdovanojimuose Medžių lajų tako kompleksui suteiktas aukščiausias įvertinimas! Plačiau skaitykite čia.

PAŽINTINĖ PROGRAMA „Anykščių šilelis: miškas kitaip“:

Norintiems turiningai praleisti laiką siūlome užsisakyti pažintinę programą ir Medžių laju taku keliauti su gidu. 

Besiregistruojančiųjų į pažintinę programą dėmesiui!
Pažintinės programos nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. organizuojamos:
09:00 – 17:00 val. (paskutinė grupė įleidžiama 16:00 val.).

Pažintinės programos užsakymas telefonu (skambinti Anykščių regioninio parko direkcijos darbo laiku):
+370 381 51227

Pažintinės programos metu sužinosite, kokių medžių pasaulyje daugiausia? Ant kokio medžio šakos pasikorė Jėzų Kristų išdavęs Judas? Kodėl takelį, vedantį į šermenis, barstome eglišakėmis? Į šiuos ir daug kitų klausimų atsakymus bus galima išgirsti būtent Anykščių šileliui aplinkui ošiant.

Medžių lajų tako lankytojams parengta valandos trukmės pažintinė programa. Trylika jos stotelių, kuriose turistai sugaiš tik po kelias minutes, realiose erdvėse padės patirti ir pažinti Lietuvos miškų įvairovę, sužinoti, kuo svarbūs ir įdomūs pakeliui matomi Anykščių šilelio augalai. Vienoje iš stotelių Jūsų laukia pažintis su gamtos ir kultūros vertybe – Puntuko akmenimi. Keturioliktoje stotelėje, pačioje apžvalgos bokšto viršūnėje, prieš akis atsivers visa Šventosios vingio panorama, virš miško iškils Anykščių miesto bokštai.
Pažintinės programos pasakojimus parengė bei septynias dienas per savaitę pamainomis dirbsiančius gidus apmokė bene geriausias Anykščių šilelio gamtos žinovas Anykščių rajono mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius.

* Pažintinės programos kaina asmeniui – 4 eurai;
* moksleiviams, dieninio skyriaus studentams bei pensininkams – 3 eurai;
* 100 % nuolaida taikoma ikimokyklinio amžiaus vaikams, mokytojui, lydinčiam 10-15 ir daugiau moksleivių grupę, gidui lydinčiam asmenų grupę, kurioje daugiau kaip 10 asmenų.
Dėl sąskaitų-faktūrų kreiptis: g.stankevic@anyksciuparkas.lt arba telefonu (skambinti Anykščių regioninio parko direkcijos darbo laiku): +370 381 50738

Medžių lajų tako lankymas nemokamas, (objektas 100 proc. finansuotas ES ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis), tačiau siūlome įsigyti Anykščių regioninio parko lankytojo bilietą ir taip prisidėti ne tik prie Medžių lajų tako komplekso, bet ir kitų lankomų parko objektų išlaikymo. 5 dienas galiojantis lankytojo bilietas tekainuoja 1 eurą (daugiau informacijos apie Anykščių regioninio parko lankytojo bilietus rasite čia). „Savanoriškas lankytojo bilietas į saugomas teritorijas – tai galimybė prisidėti prie mūsų unikalios gamtos puoselėjimo ir išsaugojimo. Nusipirkdami jį žmonės tarsi parodo, kad yra pasiruošę ne tik imti iš gamtos, bet ir šį tą jai duoti. Savo noru, nes šis bilietas nėra privalomas„, – aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

KAIP SURASTI MEDŽIŲ LAJŲ TAKĄ?

Naudotis koordinatėmis: (Kompleksas yra šalia Puntuko akmens):
567021, 6150516 (LKS)
55.485095, 25.060364 (WGS)
55° 29′ 6.34″, 25° 3′ 37.31″

Tiksli vieta:

https://www.google.lt/maps/place/Med%C5%BEi%C5%B3+laj%C5%B3+takas/@55.4875936,25.0595535,15.25z/data=!4m5!1m2!2m1!1slaj%C5%B3+takas!3m1!1s0x0000000000000000:0xddcecd6642a3d56b?hl=lt

 

Vidurkis: 4.05 (5 vertinimas/ai)
Puikiai
2
Gerai
1
Vidutiniškai
2
Blogai
0
Labai blogai
0
HolleyMoen85047

Ispudi tikrai paliko, ir vaikams, ir mums, grazus vaizdai, nors mano mazasis bijojo aukscio, taciau viska puikiai atlaike. Bet kam skelbtis kad nemokamai, jei vistiek privaloma palikti aukele?

8 m. ago
HolleyMoen85047

super. kas nebijo aukscio tai pats tas, pasikrausit teigiamu emociju tikrai. Verta aplankyti, bet ar vaziuociau antra karta nzn

8 m. ago
Anonimiškas

Viskas tiko ir dziaugiuos, kad tokie projektai yra Lietuvoje.

8 m. ago
Anonimiškas

Mus tai praleido nemokamai,ten auka ir aukoti galima jei nori. Dziaugiuosi, kad su mazaisiais ir vezimais cia taip pat galima uzsikelti – yra liftas ir ramiai galima net vezimuku pavezioti, tik ratai turi but didesni – sketukas labai darda. Vakar buvo vejuota, tai pacia virsuja ganetinai siubavo. Aisku, manau didziausia problema neisspresta tai su masinu parkavimu, nes teko nemaza kelia paieti su vaikais pramintu kelkrasciu, o poto net ir vaziuojamaja dalimi.

8 m. ago
Anonimiškas

Nu bet jau kai vejas lauke, tai tame virsutiniame bokste taip supa, kad uzlipt uzlipau, bet nulipt tai kojas surakino. Dziaugiuosi tik del vieno, kad laiptukai bent jau tikrai patogus.

8 m. ago

Palikti atsiliepimą apie LAJŲ TAKAS

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *