Kultūra
/
Klaipėdos apskritis

JAUNIMO TEATRAS BE DURŲ

El. paštas
Adresas
Kultūros centras Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, LT-93202 Klaipėda
Telefonas 1

Jaunimo teatras „BE DURŲ“ – unikalus reiškinys ne tik uostamiesčio, bet ir visos Lietuvos teatriniame pasaulyje. Tai vienas seniausių Klaipėdos teatrų ir vienintelis repertuarinis mėgėjų teatras Lietuvoje, kiekvieną sekmadienį rodantis spektaklius vaikams bei jaunimui.

Penkis dešimtmečius skaičiuojantis teatras kelis kartus keitė savo veiklos kryptį ir pavadinimą. Pradžioje tai buvo lėlių teatro būrelis, kuriame spektaklius kūrė garsūs aktoriai Elena Miežiaiškienė, Leonas Ciunis, Balys Barauskas, Romualdas Grincevičius.

Prieš 25-erius metus į teatrą atėjus režisierei Angelei Juškevičienei, lėles scenoje pamažu ėmė keisti aktoriai. Teatras pradėjo kurti muzikinius dramos spektaklius pagal režisierės parašytas populiarių vaikų literatūros kūrinių inscenizacijas.

1998 m. išaugęs ir subrendęs kolektyvas pasivadino vaikų ir jaunimo teatru „Vaje“. Teatro repertuare šalia žaismingų spektaklių vaikams atsirado ir sudėtingesni psichologiniai kūriniai, skirti jaunimui: Astridos Lindgren „Ronja plėšiko duktė“, Kazio Sajos „Žvangutis“.

2005 m. trupės sprendimu teatras dar sykį pakeitė pavadinimą bei statusą – tapo jaunimo teatru „Be durų“. Teatro scenoje gimė pirmasis spektaklis suaugusiems – Čingizo Aitmatovo apysakos „Margas šuo, bėgantis palei jūrą” inscenizacija.

Režisierė prisipažįsta, jog šis itin sudėtingas ir sunkiai gimęs spektaklis tapo įsimintiniausiu teatro istorijoje, itin suvienijusiu visą teatro trupę. Jau anksčiau respublikiniuose festivaliuose ir šventėse ne kartą apdovanotas teatrasuž šį pastatymą buvo įvertintas aukščiausiu mėgėjų teatro apdovanojimu – Lietuvos liaudies kultūros centro „Aukso paukšte“, kaip ryškiausias 2006 metų pastatymas.

Visi teatro „Be durų“ spektakliai išsiskiria spalvingumu, muzikalumu, plastiškumu. Originalias dainas ir muziką inscenizacijoms kuria kompozitoriai Haroldas Šlikas ir Audronis Trakumas. Su teatru dirba profesionalūs choreografai Povilas Fokinas, Jolanta Mineikytė ir Arūnas Peštenis, dailininkė Olga Ronkaitienė.

Anot režisierės A. Juškevičienės, vienas svarbiausių teatro išskirtinumų, užtikrinantis nuolatinį repertuarą, yra aktorių atsidavimas ir meilė savo kolektyvui. Moksleiviai nepalieka trupės ir tapę studentais, ir sukūrę šeimas.

Mažieji žiūrovai myli teatrą „Be durų“. Daugelis tuos pačius vaidinimus žiūri po kelis kartus. „Jaučiamės reikalingi“, – džiaugiasi režisierė Angelė Juškevičienė, kupina idėjų naujiems pastatymams.

Kultūros centras Žvejų rūmai ir teatras „Be durų“ nuo 2008 m. rengia respublikinį teatrų festivalį vaikams ir jaunimui „Jaunatis“

(iki 2015 m. festivalis vadinosi „Ledinė zylutė“).

Palikti atsiliepimą apie JAUNIMO TEATRAS BE DURŲ

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *