Renginiai kraunami
  • Šis renginys jau įvyko.

Kodėl užsiėmimo metu (45 – 60 minučių) atliekame dvi, o ne daugiau veiklų?

2019 19 vasario @ 12:00 - 2019 26 vasario @ 21:00

Žinoma, tam, kad užsiėmimai būtų ne tik smagūs ir nuotaikingi, bet ir turėtų maksimalią naudą jūsų mažiesiems! Kaip tai užtikrina mažiau, o ne daugiau veiklų?

DOZUOTAS STIMULIAVIMAS yra pats tinkamiausias norint, kad vaikas iš veiklų gautų kuo daugiau teigiamų patirčių ir pojūčių. Atlikta mokslinė studija parodė, kad labai mažai žaidimais/žaislais/užduotimis stimuliuojamų mažylių raida vystėsi lėčiausiai, labai daug stimuliuojamų – šiek tiek greičiau, tačiau ne taip greitai kaip tų, kuriems tas stimuliavimas buvo dozuotas, t.y. suteikiama erdvės ir priemonių žaisti, tačiau dirgikliais neperkraunant, duodant laiko ir nuobodoliui, ir mokymuisi bežaidžiant. Nereikia net ir šios studijos rezultatų – mes ir mamos, lankančios mūsų užsiėmimus, tikrai esame pastebėjusios, kad tuos retus kartus, kai į mažiausųjų grupes įtraukdavome trečiąją veiklą, užsiėmimuose kildavo sumaištis – vaikučiai negebėdavo koncentruotis nė prie vienos iš veiklų, nuolat blaškydavosi tarp visų trijų, kol galiausiai pervargdavo ir motyvacija žaisti labai greitai baigdavosi – na koks gali būti žaidimas, kai nervų sistema sudirgusi, įsitempusi ir perkrauta! Būtent taip neigiamai veikia per didelis stimuliavimas, todėl taisyklė – mažiau yra geriau – tikrai būtina ir žaidimų fronte (mažiau ne žaidimų laiko apskritai, o mažiau stimuliuojančių dirgiklių (priemonių, veiklų vienu metu).
Be to, kad per didelė veiklų gausa dirgina vaiko nervų sistemą, skatiną greitą pervargimą, mažina motyvaciją ir norą žaisti, taip pat ji labai stipriai mažina vaiko kūrybiškumą. Kai vaikui suteikiamas ribotas veiklų skaičius, t.y. kaip mūsų atveju – dvi veiklos per 45 minutes, žaidimas įgauna galimybę pereiti kelias fazes: iš pradžių vaikui įdomu, smalsu, nes nauja, nepatirta, neišbandyta, tad jis su užsidegimu veiklą išbando, susipažinęs keliauja prie antros, daro tą patį. Toji pradinė stadija ir būna tokia paviršutinė – greičiau susipažinti, pajausti. Jei veiklų būtų dar daugiau, tai ta paviršutinė fazė ir tęstųsi, nepreidama į kūrybiškumą, nes vaikas tik vartotojiškai kiekvieną veiklą „paknebentų“, kol galiausiai pervargtų ir sudirgintų nervų sistemą. Tuo tarpu kai veiklų mažiau, prasideda antroji žaidimų fazė, kurioje jau atsiveria ir kūrybiškumas, ir vaizduotė ir gilesni pojūčiai – dozuotai dirginamas ir stimuliuojamas vaikas pats ima priiminėti sprendimus, mąstyti, ką galima nuveikti ir kaip žaisti su viena ir ta pačia priemone, stebėdamas tėvus ir kitus grupės vaikus, mokosi naujų judesių, naujų veiksmų, naujų elgesio modelių, bando, liečia, deda, meta, beria, slepia ir t.t. Todėl mes kartais stebime tendenciją, kai vaikutis greitai apibėgęs abi veiklas tarsi nebenori grįžti nė prie vienos, lyg ir laukia, kad būtų dar kažkas pateikta, bet nesulaukęs, vėl eina prie veiklų ir pamažu taip įsižaidžia, kad paskui namo keliauti tenka su didžiausiomis ašaromis.
Su didesniaisiais 3-7 metų vaikais situacija panaši – kuo daugiau veiklų, tuo mažesnis įsitraukimas į kiekvieną iš jų, nes tuomet visas gerąsias savybes pramuša tiesiog vartotojiškumas – padaryti kuo greičiau, paviršutiniškai, bet kuo daugiau. Kai skubi, neįmanoma įsigilinti ir atsiduoti kūrybiškumui. Tuo tarpu esant ribotam skaičiui veiklų, kiekvienoje iš naujo atrandamos vis kitokios ir vis naujos kūrybiškumo pasireiškimo galimybės.
Tad, mielosios mamos ir tėčiai, daugiau yra geriau taisyklė labai mažai kur gyvenime yra vertinga, tad verta ją persvarstyti ir kalbant apie vaikų žaidimus. Daugiau šiuo atveju ne tik kad ne geriau, bet dar gali būti ir žalinga jūsų mažyliams! Pateikti daug įvairių veiklų vienu metu mums būtų labai paprasta ir lengva užduotis, tačiau jaučiame atsakomybę už jūsų mažųjų gerovę, tad veiklas organizuojame remdamiesi atitinkamo amžiaus raidai svarbiomis rekomendacijomis, kurios užtikrina ir maksimalią lavinamąją naudą, ir skatina skleistis prigimtintiniam kūrybiškumui, suteikia džiaugsmo ir perteklinai nedirgina bei nepervargina mažųjų nervų sistemos.

Kviečiame: KURIA VAIKAI

Informacija

Pradžia:
2019 19 vasario @ 12:00
Pabaiga:
2019 26 vasario @ 21:00
Renginys kategorijos:
,

Organizatorius

Kuria vaikai
Telefonas:
8-605 77575
El. paštas:
info@kuriavaikai.lt
Interneto svetainė:
http://www.kuriavaikai.lt