Renginiai kraunami
  • Šis renginys jau įvyko.

Edukacinė programa vaikams ir jaunimui „Menopolis”

2015 29 birželio @ 3:00

Šiaulių dailės galerija tęsia edukacinių kūrybinių vasaros užsiėmimų ciklą “Menopolis”.

Birželio 15 – 19 d. vyko penki kūrybiniai edukacinės programos vaikams ir jaunimui “Menopolis” užsiėmimai, kurių metu vaikai išbandė įvairiausias kūrybos sritis su skirtingais kūrėjais: aktoriumi, režisieriumi ir dramaturgu Justu Terteliu, knygų dailininke ir rašytoja Lina Žutaute, kūrėjais Lina ir Tomu Januškevičiais, medijų menininke Egle Narbutaite ir architektu Kristijonu Murausku.

Teatro laboratorijos „Aš – teatro pasaulyje“ metu aktorius JustasTertelis (“Atviras ratas”, “Keistuolių teatras”) vaikus supažindino su aktoriaus profesija, pravedė įvairius žaidybinius pratimus, skatinančius vaizduotę bei svarbius kasdieninėje aktoriaus veikloje. Vaikai bandė išreikšti įvairias emocijas, koncentruoti dėmesį, išnaudoti kūno plastiką kaip svarbią išraiškos priemonę. Vaikai taip pat kūrė ir pasigamino savo individualius ženkliukus. Piešimo ir koliažų dirbtuvėse “Autoportretas” vaikai kartu su Lina Žutaute kūrė savo autoportretus, panaudodami koliažo techniką. Dailininkė parodė, kaip autoportretus kuria kiti menininkai. Vaikai mokėsi, kaip svarbu stebėti, analizuoti save veidrodyje, o vėliau kiekvieno individualų charakterį atskleisti unikaliame kūrybiniame autoportrete. Komiksų abėcėlės kūrimo užsiėmime “Aš – superherojus” su Lina ir Tomu Januškevičiais vaikai buvo supažindinti su pasaulyje itin populiariu, o Lietuvoje dar tik pradedančiu populiarėti komiksų žanru. Vaikai grupelėmis kūrė komiksų siužetus, fotografavo atskiras scenas, o po to kiekvienas individualiai spalvino, piešė ir kūrė tekstus. Kūrybinėje veiksmo istorijų ir kino laboratorijoje “Specialiųjų efektų stebuklai” medijų menininkė Eglė Narbutaitė atskleidė vaikams, kaip paprastomis priemonėmis ir panaudojant stop kadro principą galima sukurti netikėtas iliuzijas, įvairiausius filmų efektus ir visa tai išbandė kartu su vaikais. Architektūros dirbtuvių “Jo didenybė – mastelis” metu vaikai su architektu Kristijonu Murausku gilinosi į mastelio suvokimo, skaičiavimo bei taikymo subtilybes ir galimybes. Dirbdami grupelėmis vaikai apskaičiavo įvairiausius atstumus pasirinkdami pačius keisčiausius matavimo vienetus.

Birželio 29 – liepos 3 d. Šiaulių dailės galerija vėl tęs edukacinius užsiėmimus, kuriuos ves įdomūs kūrėjai: medijų menininkas Virginijus Malčius, dailininkas Ugnius Ratnikas, muzikantas Arūnas Banys, dailininkas grafikas Evaldas Mikalauskis ir meninkė Eglė Narbutaitė.

Birželio 29 d., pirmadienį, 10.00 val. – Stop kadro animacijos dirbtuvės PASLAPTINGAS MIKRO PASAULIS su medijų menininku Virginijumi Malčiumi.

Birželio 30 d., antradienį, 10.00 val. – Detektyvinių istorijų kūrimas PASLAPČIŲ KELIAI su menininku Ugniumi Ratniku.

Liepos 1 d., trečiadienį, 10.00 val. – Muzikos ir garso laboratorija RITMO PASAULIS su muzikantu Arūnu Baniu („Ritmas kitaip“).

Liepos 2 d., ketvirtadienį, 10.00 val. – Grafikos dirbtuvės GENIJŲ PĖDSAKAIS Kauno tarptautinės grafikos bienalės parodoje su dailininku, grafiku Evaldu Mikalauskiu (Kaunas).

Liepos 3 d., penktadienį, 10.00 val. – Iliuzijų kūrimas ir meninė akcija KARALIUS GYVAS Šiaulių bulvaro vasaroje su menininke Egle Narbutaite.

i1PDGTGPU

Informacija

Data:
2015 29 birželio
Laikas:
3:00
Renginys kategorijos:
,