Bingo lietuviskai
APŽVALGOS, Lavinamieji, Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Vaikai/šeima

Lietuvos Senųjų Pagonių Dievų ir Būtybių Bingo

,,Lietuvos Senųjų Pagonių Dievų ir Būtybių Bingo“ – tai nuotaikingas žaidimas, skirtas visai šeimai susipažinti su Lietuvos senovės pagonių dievaičiais ir mitinėmis būtybėmis. Rinkinio knygelėje suteikiami aprašymai apie dievaičius ir būtybes pagal jų hierarchijos seką. Lengva žaisti, tinka vaikams ir suaugusiesiems. Pažymėkite kiekvieną dievaitį savo bingo kortoje žymekliu ir pirmasis visus uždengęs sušukite ,,BINGO“!

Apie pagonybę ir jos dievus

Senieji dievai niekur neišnyko. Šiandien dievu vadiname krikščioniškąjį dievą, dangaus sutvėrėją. Mūsų protėviai dievu vadino savąjį dangaus dievą sutverėją Andajų. Krikščioniškasis dievas nurodo žmogui jo gyvenimo tikslą: kaip gyvensime šiame pasaulyje, taip ir atgimsime po mirties. Tačiau jis nenurodo, kaip užauginti duoną, ką daryti, kad gyvuliai būtų sveiki, kad jaunuoliai sėkmingai susituoktų. Tuo rūpinosi senieji dievai. Kiekvieną sritį globojo vis kitas dievas.

Šiais laikais dievai skirstomi į geruosius ir bloguosius dievus. Senojoje religijoje nieko panašaus nebuvo. Ir dangaus, ir požemio dievai žmogui buvo pavojingi, jeigu jis nebuvo pasirengęs su jais susidurti. Tačiau jei žmogus buvo pasirengęs, galėjo net ir naudos turėti. Jei žmogus žinojo ritualines taisykles, jam viskas gerai sekėsi. Priešingu atveju laukė nelaimė, netinkamai pasielgus, dievas galėjo nubausti. Kadangi Lietuva – žemdirbių tauta, jai buvo svarbiausi su žeme susiję dievai.
Bingo aprašas

Žaidimo rinkinys:

1 INSTRUKCIJŲ KNYGELĖ

1 ŽAIDIMO LENTA

8 DVIPUSĖS BINGO ŽAIDIMO KORTOS

48 KORTELĖS MEDŽIAGINIAME MAIŠELYJE

200 VIOLETINIŲ  ŽYMEKLIŲ

„Bingo“ galite žaisti aštuoniese. Žaidimo tikslas – savo bingo kortoje mažaisiais violetiniais žymekliais uždengti visus dievaičius.  Pradedant žaidimą, pirmiausia išrenkamas vadovaujantis žaidėjas (tas, kuris tuo metu vadovauja žaidimui). Jis paima didžiąją lentą ir dievaičių kortelių maišelį. Visi kiti žaidėjai pasirenka po bingo kortą. Vadovaujantysis ištraukia dievaičio kortelę ir perskaito jo vardą (pvz.„Perkūnas“). Jei žaidėjas turi bingo kortą, ant kurios parašyta „Perkūnas“, nurodytą dievaitį turi uždengti žymekliu. Prieš ištraukdamas kitą kortelę, vadovaujantis žaidėjas privalo turimą kortelę padėti į vietą ant didžiosios žaidimo lentos. Kai visi  žaidėjo bingo kortos langeliai uždengiami, sušunkama „BINGO“ ir tampama nugalėtoju. Norėdami žaisti dar kartą, žaidėjai turi pasiimti po naują bingo kortą ir pasirinkti naują vadovaujatį žaidėją.

Bingo zaidimas

Tik žaidėjams-ekspertams

Žaidžiant greitąjį ,,Bingo“ variantą, nugalėtoju tampa tas, kuris pirmas uždengia penkis dievaičius vienoje savo bingo kortos linijoje (horizontaliai, vertikaliai arba įstrižai). Siekdami padaryti žaidimą sudėtingesnį, žaidėjai-ekspertai gali naudoti dievaičių aprašymus, o ne vardus. Pavyzdžiui, „griausmo dievas“ – Perkūnas.

Dėl mažų detalių ir galimybės užspringti ,,Bingo“ žaidimai netinka vaikams iki 36 mėnesių.

Detalesnė informacija: www.lietuvosbingo.com

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.