APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas

Kaune atidarytas uostamiestis vaikams

Lapkričio 27 d. Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ įsikūręs vaikų edukacinis pramogų centras „CurioCity“ tapo uostamiesčiu – Miesto herojų erdvė papildyta jūrinės laivininkystės tematika ir įrengtas dviejų aukštų imitacinis laivas vaikams. Specialiai pagal užsakymą pagamintas laivas prisišvartavo tarp kitų vaikų jau pamėgtų ugniagesių gelbėtojų, statybininkų ir policijos pareigūnų žaidimų erdvių. Sukurtas kelto modelis yra daugiau kaip 4 metrų aukščio ir 5 metrų ilgio.


Pasak šio centro vadovės Neringos Žibaitės, tokios žaidimo erdvės planavimo, kūrimo, projektavimo ir gamybos darbai užtruko beveik metus. Dėl pasaulinės pandemijos trūkinėjančios medžiagų tiekimo grandinės vis stabdė ir lėtino šio laivo įrengimo darbus, tačiau tuo pat metu suteikė laiko išsiaiškinti ir įsigilinti į lankytojų lūkesčius, apgalvoti, kokios veiklos geriausiai tiktų jūrinės laivininkystės pažinimo edukacijai, ką turėtume padaryti, kad jūrinei laivininkystei skirta erdvė taptų ne tik integralia jau pastatyto miesto dalimi, bet ir naujuoju mūsų lankytojų traukos centru“, – sako N. Žibaitė. Pasak „CurioCity“ atstovės, jūrinės laivininkystės erdvėje apsilankę vaikai sužinos, kam naudojamas jūrinis alfabetas, kas sudaro laivo įgulą, kaip, naudojantis racija, duodami nurodymai kitiems įgulos nariams, žiūrėdami į pasirinktą horizontą, imituos laivo valdymą, išmoks apsirengti gelbėjimosi liemenę, rišti jūrinį mazgą, sužinos, kaip vadinamos skirtingos sausumos ir jūrų bei vandenynų reljefo formos, pažins laivų technines savybes. Naujosios veiklos atitinka bendrąją edukacinio pramogų centro „CurioCity“ koncepciją „žaidžiu – žinau“, t. y. vaikai, aktyviai pramogaudami, žaisdami, patirdami, mokosi pažinti pasaulį.

Jūrų laivininkystės tematikos erdvė įrengta kartu su partnere – keliones keltais į Švediją ir Vokietiją organizuojančia bendrove „DFDS“. 

„Mūsų edukaciniame pramogų centre yra 12 teminių pažinimo erdvių. Vaikai gali būti odontologais, ugniagesiais gelbėtojais, apžiūrėti ūkio gyvūnus ar leistis į tyrinėjimų kupiną mokslininko pasaulį. Tačiau iki šiol savo erdvėse neturėjome vandens tematikos išpildymo. Todėl labai vertiname DFDS norą prisidėti prie vaikų edukacijos ir supažindinti juos su jūreivystės profesijomis. Uostamiesčio gyvenimas atvyko pas mus, į Kauną, todėl tikimės, kad mažieji mūsų draugai, apsirengę specialiai pasiūtomis jūreivių aprangomis, noriai tyrinės naująjį laivą. Galime drąsiai teigti, kad mūsų edukacinis centras vaikams yra unikalus, nes vienoje erdvėje talpiname keliolika skirtingų veiklų įvairaus amžiaus vaikams. O nuo šiol papildėme dar viena – uostamiesčiu. Nors ir gyvename mažoje valstybėje, o jūra yra už kelių valandų kelio, visgi jūrų transportas ir jūreivystės mokslas mums šiokia tokia egzotika. Todėl labai džiaugiamės, kad turėsime galimybę supažindinti vaikus su šia be galo įdomia specialybe”, – sako „CurioCity“ rinkodaros vadovė Donalda Vasiliauskienė.

„Vaikų ugdymas ir švietimas mums yra labai svarbi ir artima tema. Jūreivystės profesija yra labai specifinė, darbas labai sunkus ir atsakingas, tačiau žmonės dirbantys jūroje jaučia begalinę meilę laivams ir vandeniui. Mūsų tikslas, kad kuo daugiau vaikų susipažintų su jūreivystės profesija ir ją pamiltų. Tikimės, kad ši nauja edukacinė erdvė atvers dar didesnius pažinimo kelius, kur jie ne tik sužinos daugiau apie jūrų transportą, bet gal ir patys užaugę užsinorės dirbti jūroje“, – sako „DFDS Seaways“ rinkodarinių kampanijų vadovė Neringa Sinkevičienė.

Kaip teigia N. Sinkevičienė, įmonė skiria didelį dėmesį vaikų švietimui ir užimtumui, pirmiausiai todėl, kad vaikai žinodami, kokia tai profesija ir koks darbas, kartu yra supažindinami ir su saugiu elgesiu jūroje, profesijos sudėtingumu ir specifiškumu.

Uostamiesčio atidarymo dieną vaikus ir jų tėvus pasitiko tikras kapitonas, kuris papasakojo vaikams apie savo profesiją, atsakė į visus kylančius klausimus. Renginio dieną vaikų laukė užduotys, prizai ir žaidimai kartu su teatriuku vaikams – „Teatriuku“.

Kad šeimų kelionės DFDS keltais neprailgtų, būtų smagios ir dovanotų naujų potyrių visiems šeimos nariams, šiuose keltuose esantys žaidimų kambariai atnaujinami pagal „CurioCity“ stilistiką. Juose taip pat bus išlaikyta edukacinio pramogų centro „CurioCity“ edukacijos per žaidimą koncepcija.

„Vienas iš keltuose esančių vaikų žaidimo erdvių tikslų yra užimti vaikus kelionės metu, kad ji būtų smagi ir įsimintina visiems. Tačiau kitas aspektas – nuo mažumės ugdyti meilę ir pagarbą jūrai, supažindinti su darbo jūroje ypatybėmis. Dažnai jūreivystės darbas yra romantizuojamas, tačiau pirmiausiai jis labai sunkus ir atsakingas. Todėl tikimės, kad mokydami vaikus apie jūreivystę, įskiepysime jiems pagarbos jausmą vandeniui, kuriame reikia elgtis itin saugiai“, – sako N. Sinkevičienė.

„Kartu su „CurioCity“ atnaujiname vaikų žaidimų erdves mūsų keltuose.  Netrukus bus atnaujinta dar viena erdvė, kuri lauks smalsiųjų keliautojų.“

Daugiau kaip 1500 kv. m plotą užimančiame edukaciniame pramogų centre „CurioCity“ pramogauti gali ne tik šeimos su 1–13 m. vaikais, bet ir darželių ar mokyklų grupės – atsižvelgiant į dalyvių amžių ir jų pomėgius, joms siūlomos edukacijos aštuoniomis skirtingomis temomis.

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.