Gimnazijos
/
Vilniaus apskritis

Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija

Adresas
Mokyklos g. 1, Paberžės sen., Paberžės k., Vilniaus r.
Telefonas 1

Paberžės šv. Stanislavo Kostkos vidurinės mokyklos įkūrimo istorija siekia tuos laikus, kai mokyklos buvo privačios arba steigiamos prie bažnyčių. Jos minimos XVIII a. II-oje pusėje. Pati mokykla minima XX a. pradžioje, kai buvo pastatytas naujas, mūrinis, raudonųjų plytų pastatas. Lėšas ir žemę šiai mokyklai skyrė Zagurskų šeima ir žydas Heim Hendler. Iki I-ojo pasaulinio karo mokymas vyko rusų kalba. Tarpukario metu mokykloje buvo 7 klasės, kuriose mokėsi nuo 200 iki 250 mokinių. Tuo metu mokyklai buvo suteiktas šv. Stanislavo Kostkos vardas.

Mokyklai vadovavo direktorius Kazimieras Mušalskis, mokytojavo Liudmila ir Juzefas Konečnai, Ana Kurlanuvna, Zofija Kačanovska ir kiti; iš viso dirbo 9 mokytojai. Mokyklai priklausė trys pastatai. Pagrindinis pastatas – mūrinis, jame šiuo metu yra atidarytos dirbtuvės. Prie jo šliejosi medinis pastatas, kuris 1944 m. sudegė. Po karo mokykla buvo pradinė, po to septynmetė, o nuo 1952 m. – vidurinė. Iš pradžių mokymas vyko rusų kalba.

do.fistorii        do.historii2

Pirmoji Paberžės vidurinės mokyklos laida, baigusi ją rusų kalba, išleista 1955 m., o laida, baigusi lenkų kalba – 1973 m. Taip pat buvo 8 klasės, kuriose mokymas vyko lietuvių kalba. Po karo pradinė mokykla užėmė vieną mūrinį pastatą. Kadangi augo mokinių skaičius, reikėjo plėsti ir pačią mokyklą. 1957 m. buvo pastatytas medinis pastatas, kuriame tilpo trys klasės, o 1964 m. buvo pastatytas naujas mūrinis baltų plytų pastatas, kuriame tilpo 5 klasės. 1965 m. pastatytas pastatas, kuriame įsikūrė dvi klasės ir biblioteka. Tačiau to buvo per maža, nes mokinių skaičius siekė 800. Todėl 1974 m. buvo pastatytas naujas, mūrinis, erdvus pastatas, šviesiomis ir erdviomis klasėmis, naujais baldais ir nauja mokomają medžiaga. Mokykloje buvo įrengti biologijos, fizikos ir chemijos kabinetai, yra aktų ir sporto salės, valgykla ir biblioteka. Tuo metu mokymas vyko rusų-lenkų-lietuvių kalbomis. Nuo 1991 m. Paberžėje veikia dvi mokyklos: lenkų-rusų mokykla, kuriai grąžintas šv. Stanislavo Kostkos vardas, ir „Verdenės“ vidurinė mokykla, kurioje mokymas vyksta lietuvių kalba. 2010 m. Pikeliškių pagrindinė mokykla tapo mūsų mokyklos skyriumi.

2013–2014 mokslo metais mokykloje mokosi 183 mokiniai (iš jų 20 Pikeliškių pagrindinio ugdymo skyriuje), yra 13 klasių komplektų ir 3 klasių komplektai Pikeliškių pagrindinio ugdymo skyriuje.


mokyklaMokykloje dirba 39 pedagoginiai darbuotojai: 6 mokytojai metodininkai, 29 – vyresnieji mokytojai, 4 – mokytojai. Mūsų mokyklos moksleiviai noriai lanko būrelius: sporto, literatūrinius, dailės, kraštotyros, muzikos ir šokių.

Mokykloje veikia skaitykla, PIT, treniruoklių salė, kurioje vyresnių klasių moksleiviai gali sportuoti kasdien nuo 16:00 iki 20:00.

Mokykla bendradarbiauja su aplinkinėmis pradinėmis ir pagrindinėmis mokyklomis, Paberžės seniūnija, bažnyčia, policijos nuovada. Ilgalaikiu mokyklos partneriu yra Gimnazija iš Sierakovicų (Sierakowice, Lenkija).

Kiekvienais metais vis daugiau mūsų abiturientų įstoja į aukštąsias mokyklas. Vis dažniau mūsų moksleiviai tampa įvairių olimpiadų ir konkursų prizininkais. Moksleiviai tęsia mokyklos tradicijas, kasmet švenčiamos tokios šventės: šv. Stanislavo Kostkos vardo suteikimo diena, pirmokų krikštynos, šimtadienis, Rudens šventė, močiučių ir senelių šventė, mokytojų diena, Motinos diena ir kt.

Palikti atsiliepimą apie Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *